Forum

Update Rollup 1 for...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Update Rollup 1 for Exchange Server 2010 Service Pack 2 (KB2645995) Sonrası Problem

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra outlook 2010 clientlerımda sürekli parola gerekli hatası almaya başladım. parola falan sormuyor ama sağ altta sürekli "Parola Gerekli" ibaresi beliriyor. Bazen küçük bir pencere çıkıp Kimlik doğrulaması gibi bir işlem yürütüyor. Sorunu çözebilmek adına hangi adımları izleyebilirim?

Gönderildi : 19/04/2012 13:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

kullanıcılarda outlook anywhere aktif mi? outlook tarafında exchange hesap ayarlarında gelişmişe geçtiğinizde connection sekmesinde Outlook Anywhere bölgesi vardır.

RPC over HTTPS aktif mi kullanıcılarda ki aktiftir büyük bir ihtimalle, exchange 2010 default yapıyor bu ayarı. RPC over HTTPS disable edip denermisiniz outlook üzerinde. 

Gönderildi : 19/04/2012 14:15

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Demek ki TCP bağlanamıyor bu nedenle HTTPS yapmaya çalışıyor ve orada da çakılıyor. Exchange update i ile ilgili bir problem olduğunu sanmam. Sunucu da ki event viewer da hataları incelemek lazım. Birden fazla cas sunucusu varsa rpc client access server servisinin started konumda olduğundan emin olun.

Gönderildi : 19/04/2012 14:31

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Clientlarda aşağıdaki hatayı alıyorum.

Mümin Hocam, dediğiniz ayarı yapıyorum fakat sonradan kendisi tekrar işaretliyor. Outlook simgesine ctrl ile sağ tıklayıp otomatik yapılandırmayı sına kısmından çıkan sonuçlarda hata göremiyorum.

Çok fazla log olduğu için logları temizleyip sunucu restart yaptım. tekrar inceleyeceğim logları.

Gönderildi : 19/04/2012 18:47

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Üstadlarım sorun Proxy ayarları ile ilgili sanırım. Aşağıdaki ayarları yapınca sorun çözüldü. ama bu soruna ne neden oldu bilmiyorum. 

Burada dikkatimi çeken bir husus var. işaretli alandaki iki seçenekte aynı şeyden bahsetmiyor mu? hızlı/yavaş ağlarda ilk önce http dene sonra tcp/ip dene. aynı şey için niçin 2 ayrı seçenek sunmuş? Bir de bu ayarları client tarafında tek tek yapmam gerekiyor mu yoksa sunucu üzerinde yapabileceğim bir ayar var mı?

Gönderildi : 25/04/2012 13:22

Paylaş: