Forum

Belirli hesapların ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Belirli hesapların dışa kapnaması

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
293 Görüntüleme
(@HakanAlgan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba şöle bi sorunum var umarım yapılabilen ve bilgisi olan kişi yada kişiler vardır.

Exchange üzerinde belirli hesaparın  , örn ; [email protected] , [email protected] , [email protected] vb , dışardan mail almasını ve dışarı mail gönderimini kapatmak istiyorum sadece şirket içi yazışmalarda kullanılacak ve bunun da dışında engellediğim hesapların dışardan sadece belli bi adresten gelen mailleri alması gerek.

Böle bi yapıyı oluşturma şansım var mı ?

İlgi gösteren herkese şimdiden çok teşekkürler 

Gönderildi : 26/03/2012 19:14

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Degisiklik yapmak istedigin bir mailboxa cift tiklayarak ozelliklerinden

Mail Flow Settings - Message Delivery Restirictions ayarlarindan yapabilirsin.

Gönderildi : 26/03/2012 19:38

(@HakanAlgan)
Active Member
Konu başlatıcı

Degisiklik yapmak istedigin bir mailboxa cift tiklayarak ozelliklerinden

Mail Flow Settings - Message Delivery Restirictions ayarlarindan yapabilirsin.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

Ayarlara baktığım zaman bu sadece şirket içi olan bi ayar gibi geldi (kullanmadığım bi ayar olduğu için bilgisizliğimde olabilir) ben belirlediğim kullanıcıları dışarıdan mail alış verişini kapattıktan sonra @xxx.com.tr adresinden gelen mailleri alabiliyor olmasını istiyorum tabi bu mümkünse

Gönderildi : 26/03/2012 20:01

(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member

Merhaba,

Ben dışarıya mail göndermelerini şu şekilde engelliyorum.

Dışarıya mail göndermesini engellemek istediğim kişileri bir gruba dahil ettim 

"Organization Configuration" altında "Hub tarnasport" altında "transport rule" lar la dışarıya ve içeriye mail atmalarını engelledim.

sanıyorum mail almalarıda bu şekilde engellenebilir.

iyi çalışmalar

Kerem 

Gönderildi : 27/03/2012 11:19

(@HakanAlgan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben dışarıya mail göndermelerini şu şekilde engelliyorum.

Dışarıya mail göndermesini engellemek istediğim kişileri bir gruba dahil ettim 

"Organization Configuration" altında "Hub tarnasport" altında "transport rule" lar la dışarıya ve içeriye mail atmalarını engelledim.

sanıyorum mail almalarıda bu şekilde engellenebilir.

iyi çalışmalar

Kerem 

Merhaba ,

Önce bir distribution gurup açtım ve engellemek istediğim kullanıcıları buraya ekledim sonra Management console üzerinden Trasport Rules oluşturdum ve grubu bu kurala ekledim önceliğimi 1 yaptım fakat şuan halen bu grup içindeki kullanıcılar dışarı mail atabiliyorlar.

grup yerine tüm kullanıcıları tek tek yazmak mı lazım ? yoksa farklı bi yerde mi bi hata yapıyorum. 

Gönderildi : 28/03/2012 12:53

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Eğer transport rule ile bu işi yapacaksanız, incoming ve outgoing olmak üzere 2 ayrı kural yazmalısınız. 

Gönderildi : 28/03/2012 17:11

(@HakanAlgan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eğer transport rule ile bu işi yapacaksanız, incoming ve outgoing olmak üzere 2 ayrı kural yazmalısınız. 

Buğra bey şuan için sadece dışarı atmalarını engellemeye çalışıyorum.

Yukarki mesajda da belirrtiğim gibi ben bi grup oluşturdum xxx gibi ve dışa mail atmasını istemediğim herkesi bu gruba ekledım ve rule sadece grubu ekledim bundan sonrada bi kişi engelleyeceğimde sadece gruba ekleyerek o kişiyi engellemiş olacağımı düşündüm.

grbu distribution grup olarak açtım eğer buraya kadar herşey doğru ise kuralın neden çalışmadığı konusunda destek olabilirmisiniz

Gönderildi : 28/03/2012 17:18

(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member

Merhaba,

Organization Configuration ->Transport rules -> New Transport rule ->

isim verdikten sonra next ile devam edin gelen listede Step 1: de "from a member of distrubiton list" i seçin step 2 de: grubu alt kısımda belirtin next ile ilerleyin gelen kısımda "silently drop the message" ı seçin next ile devam edin gelen kısımda "except when the message is sent to inside or outside the organization" seçin step 2 de inside ı seçin next ve update ile sihirbazı kapatın.

Benim sistemimde şu an bu ayarlarla çalışıyor. Tabiiki tek tek de ekleyebilir siniz. 

Gönderildi : 28/03/2012 17:25

Paylaş: