Forum

Edge Transport Role...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Edge Transport Role Konumlandırma

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
322 Görüntüleme
(@feridunakkaya)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Exchange yapımıza Edge Transport role'ünü ekleyeceğiz. Genel anlamda yapımızın en ucunda Fortigate Firewall cihazımız var ve diğer, AD, Exchange vs. bunu arkasında yer almakta? Burada ben Edge Transport Server'umu Firewall'dan sonra DMZ olarak yerleştirmek istiyorum. Bu konuda bir sıkıntı olurmu veya bu şekildemi olmalıdır ?

Gönderildi : 06/03/2012 14:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

koyabilirsiniz sorun olmaz. yönlendirmeleri ona göre yaparsınız.

kolay gelsin 

Gönderildi : 06/03/2012 14:45

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Bizde şuan Fortigate firewall üzerinden DMZ oluşturup EDGE serverımızı yapılandırdık. 1 hafta kadar oldu. Süper ve sorunsuz.

Kolay gelsin

Gönderildi : 06/03/2012 15:38

(@feridunakkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi Edge Role'ünü kuruyorum, Exchange makinamada new subscription yapıyorum ve Edge de oluşturduğum edge.xml dosyasını göstererek işlem tamam ancak DNS 'te  abc.local  kısmında  edge makinama "EXEDGE" ait bir host(A) kaydı açtım. oda söyle  exedge.abc.local ve ip:172.15.1.1 ,      ama    abc.gov.tr kısmında bir  Host(A) kaydı oluşturmadım. daha sonra Powershell'de  start-edgesynchronization komutunu çalıştırıyorum ama olmuyor ... başka ne yapmam gerekir...

Gönderildi : 06/03/2012 16:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

public dns de edge için birşey oluşturmuyorsunuz zaten.

internal network de ki exchange hub ile dmz taraıfnda ki exchange edge arasında bazı portları açmanız gerekir. Bunları yaptınız mı?

Gönderildi : 06/03/2012 18:29

(@feridunakkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Port açmadım Buğra hocam, bu arada cumartesi günü düzenlediğiniz eğitim güzeldi emeğinize sağlık..

Gönderildi : 06/03/2012 18:34

(@feridunakkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam

Edge makimamın ismi Exedge, subscription için oluşturmuş olduğum xml dosyasının ismi ise edge.xml, bunun isminide exedge.xml'mi olması gerekir ?

Gönderildi : 06/03/2012 18:37

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Eğitim yararlı olduysa ne mutlu bize. Teşekkürler.

sorunuza gelince, hayır gerekmez. makine ismi farklı olabilir

Edge ile exchange hub sunucunuz arasında hem windows firewall'da hem hardware firewall da 50636 portu açık olmalıdır. Telnetten bu portun açık olup olmadığını test edebilirsiniz.

telnet exchangehubsunucusu 50636 

Gönderildi : 06/03/2012 19:15

(@feridunakkaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hocam ,

Gönderildi : 06/03/2012 19:24

Paylaş: