Forum

outlook bağlantı pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook bağlantı problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
346 Görüntüleme
(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;exchange 2010 sp1 kullandığımız mail sistemimizde 2 hub cas ve 5 mailbox sunucumuz var.Aktif olan hub cas sunucumuz exc04  (outlook clientlara tanıttığımız sunucu)  ve ortamda load balance mevcut değil.biz geçtiğimiz günlerde diğer hub cas sunucuyu (exc01) kaldırdırdığımızda söyle bir problem ile karşı karşı kaldık;bazı outlook clientları kaldırdığımız sunucuyu (exc01) görmeye başladı.Exc01 in tüm kayıtlarını sildim (adsi edit, dns vs..) , makinanın ismini değiştirdim ve kaldırmayı işini de denetim masasından yaptım.Bütün kayıtları silmeme rağmen hatta pc clientın ön belleğini temizleme rağmen yine outlook client exc01 görüyor.fakat kullanıcının mailbox ını başka bir mailbox  database taşıdığımda sorun çözülüyor.Sürekli de taşımanında  çözüm olmadığını düşünüyorum.

Konu ile alakalı yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 06/03/2012 14:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

o database için rpcclientaccess server tanımlaması yapmayı denermisin.

set-mailboxdatabase -rpcclientaccessserver "exc04.firmam.local" bu komutu verince sizden bir sonraki adımda database ismini isteyecek. database ismini girerseniz tanımlamayı yapmış olur.

şu makaleyi de inceleyebilirsiniz;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2011/12/04/exchange-server-2010-client-access-server-array-yap-land-rmas.aspx

kolay gelsin 

Gönderildi : 06/03/2012 15:11

(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam çok teşekkürler.sorun çözüldü.

Gönderildi : 06/03/2012 15:28

Paylaş: