Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 kurulum sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@mehmetcelil)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar bir proje kapsamında Vmware'de Exchange 2010 kurmaya çalışıyorum ama kurulum esnasında şu hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim... 

Gönderildi : 30/01/2012 14:08

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar

1. Kurulum yaptığınız account domain üzerinde yetkili bir kullanıcımı. Yada kurulumu domain admin accountu ile deneyebilirmisiniz.

2. DC ler ve kurulum yaptıgınız exchange sunucu arasında nertworksel bir problem olmadığını kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 30/01/2012 14:20

(@mehmetcelil)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

1. Kurulum yaptığınız account domain üzerinde yetkili bir kullanıcımı. Yada kurulumu domain admin accountu ile deneyebilirmisiniz.

2. DC ler ve kurulum yaptıgınız exchange sunucu arasında nertworksel bir problem olmadığını kontrol edermisiniz. 

hocam makinayı domain admin ile açıyorum, faket ben ADC ye join olmuş makinaya exchange kurmaya çalışıyorum, DC de zaten kurulu, ADC ye kurmak için ADC ve DC nin haberleşmesi şart mı??

Gönderildi : 30/01/2012 14:28

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Selam

Sağlıklı bir Exchange sistemi için öncelikle sağlıklı bir Active Directory ortamı gereklidir. Yani DC lerin düzgün bir şekilde replike olması sorunları baya bir azaltır. 

a )Cevabından anladığım kadıyla iki adet DC var. PDC şuan ayakta değil ve sitem ADC üzerinden çalışıyor. Evet ise

Eğer öylesyse hata messajındaki  3. ve 4. satırdaki hatalırının sebebi cevabında gizli.

3. Satır = Schema master rolü PDC üzerinde olduğundan şemayı upgrade edemiyor. (Eğer PDC yi aktif hale getirirseniz problem ortadan kalkacaktır. Eğer PDC fail olmuşsa ADC üzerine bütün rolleri taşımanız gerekiyor.)

4. Satır= ADC üzerinde Global Catolog disable durumda. (Active Directory site and manager dan bunu ayarlayabilirsin çok basit şekilde) 

b) Cevabınız Hayır ise 

1 . PDC- ADC- ve Exchange kurulacak serverların network ayarlarını kontrol ediniz.

2 . Bütün sunucuların DNS ayarlarını kontrol ediniz. nslookup ile test ediniz.

3. Site and manager konsolundan manuel replikasyon başlatınız. Hata alıyormusunuz.

4. Local Admin ile kurulum yapmadığınıza amin olunuz. (2008 sunucularda bu işlem sık karşılaşılan bir durum 🙂 ) 

Gönderildi : 30/01/2012 17:17

(@mehmetcelil)
Active Member
Konu başlatıcı

Selam

Sağlıklı bir Exchange sistemi için öncelikle sağlıklı bir Active Directory ortamı gereklidir. Yani DC lerin düzgün bir şekilde replike olması sorunları baya bir azaltır. 

a )Cevabından anladığım kadıyla iki adet DC var. PDC şuan ayakta değil ve sitem ADC üzerinden çalışıyor. Evet ise

Eğer öylesyse hata messajındaki  3. ve 4. satırdaki hatalırının sebebi cevabında gizli.

3. Satır = Schema master rolü PDC üzerinde olduğundan şemayı upgrade edemiyor. (Eğer PDC yi aktif hale getirirseniz problem ortadan kalkacaktır. Eğer PDC fail olmuşsa ADC üzerine bütün rolleri taşımanız gerekiyor.)

4. Satır= ADC üzerinde Global Catolog disable durumda. (Active Directory site and manager dan bunu ayarlayabilirsin çok basit şekilde) 

b) Cevabınız Hayır ise 

1 . PDC- ADC- ve Exchange kurulacak serverların network ayarlarını kontrol ediniz.

2 . Bütün sunucuların DNS ayarlarını kontrol ediniz. nslookup ile test ediniz.

3. Site and manager konsolundan manuel replikasyon başlatınız. Hata alıyormusunuz.

4. Local Admin ile kurulum yapmadığınıza amin olunuz. (2008 sunucularda bu işlem sık karşılaşılan bir durum 🙂 ) 

çok sağolun çok teşekkür ediyorum 🙂 dediklerinizi deniycem 🙂

Gönderildi : 30/01/2012 18:26

Paylaş: