Forum

SBS 2003 den Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2003 den Server 2008 ve Exchange 2010 a Geçiş problemi

21 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
676 Görüntüleme
(@ArdaSARI)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selahattin bey,

Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Exchange server erişilemiyor derken. Outlooklarda bağlantı kesik hatası alıyorum. ve serverda exchange server management exchange servera bağlanmıyor. Verdiğiniz linkde ki işlemleri yaparak ilk hata çözüldü. Yazdığım mesajları da foruma ulaştıramayınca dcdiag /fix çıktısındaki diğer hatayı gidermek için araştırma yaptım ve oda çözüldü. Daha sonra bir süre bekliyerek sysvol un oluşmasını bekledim. Ve oluştuktan sonra Global cataloğu yeni serverda seçtim  outlooklarda herhangi bir problem oluşmadı, ESM ye girebildim fakat her seçeneğe tıkladığımda hata veriyordu. Bu hatayıda yeni bir admin kullanıcısı oluşturarak giderebileceğimi öğrenek çözdüm.

Ve durumu gözlemlemek için eski serveri kapattım. Şuana kadar herhengi bir problem yok görünüyor.

Şimdide Adsiedit ile sbs nin verilerini yeni server dan temizlemek için ne yapmam gerektiğini araştıracağım. DNS den eski server bilgilerini silmem gerekiyor. Sistem düzgün çalıştığı için acele etmiyorum.(etmek lazım mı?) Buraya kadar getirdikten sonra hata yapmamak lazım.

Sözün kısası  problemin giderilmesi için yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/01/2012 02:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Yarına kadar calissinlar, sonra islem yapabilirsin.

Metadata Cleanup :   http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc736378(WS.10).aspx

Gönderildi : 14/01/2012 04:04

Sayfa 2 / 2
Paylaş: