Forum

Exchange 2010 Archi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Archive sorunu

27 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
968 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Office 2010 Pro olmalı Arşivin aktif olması için. Açıkçası benimde hiç aklıma gelmedi farklı sürüm kullanacağınız 🙂

http://office.microsoft.com/tr-tr/professional/FX101843477.aspx

Gönderildi : 29/12/2011 20:56

(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member

Geri bildirim için teşekkürler. Bazen basit şeyler uğraştıra biliyor. IT çalışanları olarak her zaman problemin en zorunu düşündüğümüz için gözümüzün ucundaki şeyleri bazen göremiyebiliyoruz :).

Gönderildi : 30/12/2011 11:40

(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, evet kesinlikle haklısınız, ben buradayım diyor hata ama görmek mesele 🙂

microsoft ile görüşüyorum, arıza kaydı açtırdım. ofisin pro veya ev ve iş olması, outlook versiyonları arasında  bir fark oluşturmaz şeklinde geri dönüş yaptılar. şu anda sistem mühendisi arkadaşın arayıp sistemi kontrol etmesini bekliyorum. sonucu buradan paylaşacağım...

Gönderildi : 30/12/2011 13:41

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Archive özelliğinin aktif olması için Office 2010 Prof. versiyonunun yüklü olması gerekiyor.

Gönderildi : 30/12/2011 13:56

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Microsoft'a açtığım sorun çağrısı kapandı ve neticesini sizinle paylaşıyorum  🙁

Personel Arşiv özelliğinin
kullanılabilmesi için MS Exchange Server 2010 hesabı ile MS Exchange Server
Ent. CAL lisansı ve aşağıdaki outlook lisansına ihtiyacımız var.

Outlook 2010 lisansı ( Home and Business ve Professional sürümlerinin içerdiği
outlook uygulaması haricinde  )

Aşağıdaki linktede bu bilgilere
benzer bir yazı bulunmaktadır.

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/license-requirements-for-personal-archive-and-retention-policies-HA102576659.aspx

Outlookta arşiv posta kutusu özelliği sadece Professional plus içindeki ve retail versiyonlarında desteklenmekteymiş.

Gönderildi : 03/01/2012 20:28

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Evet , konu başında belirtmiştim.

Gönderildi : 03/01/2012 20:34

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk bey,

evet konunun başında belirtmiştiniz. ben burada microsoft taki arkadaşa da kendimce haklı talebimi belirttim. o'da outlook sürümleri neden faklı zaten programları sınıflandırmışsın ve paketler halinde satıyorsun. neden porgramıda kendi içinde onu yapar bunu yapamaz diye ayırıyorsun.

neticede outlook alırken arşiv özelliğini zaten sunucu yardımıyla yapıyor, ben 30 küsür tane ev ve iş paketi aldıktan sonra acaba kendi içinde program farklılık gösterirmi diye sorgulamak zorunda kalayım. Exchange için Enterprise CAL konusu ayrıydı, bu tamamen işleri değiştirdi...

sesimi duyan microsoft yetklisi varsa, sesleniyorum : bu kadar da olmaz sinekten yağ çıkarttırıyorsunuz insana! zaten programlar dünya para aldırana kadar göbeğimiz çatlıyor, sonrada başımıza gelene bak..!

Gönderildi : 04/01/2012 02:08

(@erhankilic)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhaba Ufuk bey,

evet konunun başında belirtmiştiniz. ben burada microsoft taki arkadaşa da kendimce haklı talebimi belirttim. o'da outlook sürümleri neden faklı zaten programları sınıflandırmışsın ve paketler halinde satıyorsun. neden porgramıda kendi içinde onu yapar bunu yapamaz diye ayırıyorsun.

neticede outlook alırken arşiv özelliğini zaten sunucu yardımıyla yapıyor, ben 30 küsür tane ev ve iş paketi aldıktan sonra acaba kendi içinde program farklılık gösterirmi diye sorgulamak zorunda kalayım. Exchange için Enterprise CAL konusu ayrıydı, bu tamamen işleri değiştirdi...

sesimi duyan microsoft yetklisi varsa, sesleniyorum : bu kadar da olmaz sinekten yağ çıkarttırıyorsunuz insana! zaten programlar dünya para aldırana kadar göbeğimiz çatlıyor, sonrada başımıza gelene bak..!

lisanslamamak icin ellerinden geleni yapıyorlar 🙂

Gönderildi : 07/01/2012 17:21

Sayfa 2 / 2
Paylaş: