Forum

Message Moderation ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Message Moderation ( Mail Onaylama )

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba;

şirketimizde Exchange 2010 kullanıyoruz. kurumsal bir firma olduğumuzdan kullanıcıların ( 15 kullanıcı) gönderdikleri mailler şirketimizi bağlıyor. bu maillerin yöneticinin onayına düşürerek onayladığında dılarıya cıkışını nasıl sağlaya bilirim bana adım adım anlatan bir döküman önere bilirmisiniz?

saygılarımla

Gönderildi : 22/12/2011 21:16

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

öncelikle belirtmek isterim ki yapmak istediğiniz şey ve kurumsallık tamamen ters şeyler. Kurumsal firmaların hiç bu tür şeyler istediğini görmedim 🙂

Ancak yinede nasıl yapıldığını göstereyim. Exchange de transport rule yazarak işe başlıyorsunuz

from poeple kısmına moderasyona göndereceğiniz mailbox ı, sent to users inside / outside kısmında da nereye mesaj atarken bu kuralın uygulanacağını, son olarak next e tıklayıp forward the message to addresss for moderation kısmını seçip modere edecek mailbox ı giriyorsunuz. Bu kadar.

Gönderildi : 22/12/2011 22:07

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

öncelikle belirtmek isterim ki yapmak istediğiniz şey ve kurumsallık tamamen ters şeyler. Kurumsal firmaların hiç bu tür şeyler istediğini görmedim 🙂

Ancak yinede nasıl yapıldığını göstereyim. Exchange de transport rule yazarak işe başlıyorsunuz

from poeple kısmına moderasyona göndereceğiniz mailbox ı, sent to users inside / outside kısmında da nereye mesaj atarken bu kuralın uygulanacağını, son olarak next e tıklayıp forward the message to addresss for moderation kısmını seçip modere edecek mailbox ı giriyorsunuz. Bu kadar.

buğra bey ilginiz için çok teşekkür ederim.

kurumsallıkla ters şeyler demişsiniz 🙂 şöyle düşünün personelin birisi şirketiniz adına teklif veriyor ve teklifi 100.000 tl olarak gönderecekken yanlışlıkla 10.000 tl yazarak gödneriyor ve firma ile önceden sözleşmeniz var. taahhüt etmişsiniz teklifimiz yıl içinde verilen rakamlarla geçerlidir diye 🙂 ne olacak 90.000 tl ceptenmi gidecek? yani anlatmak istediğim tamamiyle bu.

ilginiz için çok teşekkür ederim tekrar.

Gönderildi : 22/12/2011 22:59

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

kurumsal firmalar bu kadar ciddi hatalar yapabilecek potansiyele sahip kişilerle zaten çalışmazlar 🙂 Türkiyenin maddi anlamda en değerli marka denilebilecek bir çok firmalara mesajlaşma ve planlamasında çalıştığım firma adına destek verdim, veriyorum, bu tarz istekler hiç gelmedi, konuşulmadı bana göre de gerçekten kurumsallıktan uzak.

Lütfen yanlış anlamayın ancak bunu isteyenler bana sanki personelin hata yapmasını bekleyen ya da isteyen insanlar gibi geliyor. Tabi işin bencesi 🙂

rica ederim, kolay gelsin. 

Gönderildi : 23/12/2011 02:53

(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member

MERHABA

Buğra bey'e katılıyorum. Böyle hatalar ancak basit firmalarda olur. kurumsal bir firmada böyle bir şey olmöası güç. adı üzerinde kurumsal bir firma. patrona bağımlı değil. Her mail müdürün onayından geçecekse işler nasıl yürüyecek.

Gönderildi : 23/12/2011 13:53

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MERHABA

Buğra bey'e katılıyorum. Böyle hatalar ancak basit firmalarda olur. kurumsal bir firmada böyle bir şey olmöası güç. adı üzerinde kurumsal bir firma. patrona bağımlı değil. Her mail müdürün onayından geçecekse işler nasıl yürüyecek.

sakaryafırat arkadaşım;

basit firmadan kastınız sanırım sizin calıştığınız yer 🙂 burdada bir konu konuşuyoruz sadece laf olsun diye yazıyorsunuz. Milletin ne demek istediğini anlamadan bol keseden konuşuyorsunuz. bizim işlem haçmimiz yıllık 12.000.000 $ bu şirketin sadece bir departmanı için geçerli bir istek. komple kullanıcılar için değil. o departmanda 15 kişi ve müdürü bu durumu istiyor. herkes istediğini yaptıra bilir değilmi? işlerin yürüme tarzı böyle olması gerekiyorsa olacaktır zaten. neyse buğra beye teşekkür ederim. sizede iyi calışmalar...

Gönderildi : 23/12/2011 14:21

Paylaş: