Forum

EXchange Eski ip

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXchange Eski ip

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar şirketimizde kullandığımız server ımız ipsi türk telekom tarafından sebepsiz yere değiştirilmişti bundan 1 2 haftaönce

şimdi ben outlook anywhere özelliğini açtım buradaki makalelerde geçen herşeyi yaptım fakat çalışmadı daha sonra dikkatimi şu çekti

ben dışardan herhangi bir yerden mail.xxxx.com domainimie ping atmak istediğim zman eski ipmle ping atıyor ve sanırım benim outlook anywhere

client tarafından bu yüzden çalışmıyor bu konuda ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

herkese tekrardan kolay gelsin...

Gönderildi : 10/12/2011 16:20

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

dns bilgierini yeni ip ye göre deişmen gerekiyor.

bunu değişmeden mailler  nasıl çalıştı .. eksik birşeyler daha var gibi..

dış dunya nasıl bildi yeni ip yi...

Gönderildi : 10/12/2011 16:30

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hiçbir fikrim yok ama böyle bi sıkıntı var peki ben yeni ip yi nasıl tanımlanır bununla alakalı yardım edebilirmisiniz?

Gönderildi : 10/12/2011 16:47

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Dns içeride ise IP adresini güncelleyeceksiniz. Herhangi bir hosting firmasından dns hizmeti alıyorsanız ilgili firmaya yeni IP bilginizi vermeniz ve dns kayıtlarını güncelletmeniz gerekiyor.

Gönderildi : 10/12/2011 17:29

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkür ederim  o sorunumu çözdüm ama yine outlook anywhere ayaraladığım halde başka bi yerden outlook a exchange hesabmı kuramıyorum bi türlü :s

Gönderildi : 15/12/2011 16:08

Paylaş: