Forum

Exchance Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchance Server 2010 ve Meeting

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Firmamızda win server 2008 r2 ve exchance 2010 kullanmaktayız. Bulunduğumuz iş merkezinde ve ttnetin altyapı saçmalıklarından dolayı 3 ay içerisinde elektrik kesilmeleri, port kpanması black list sorunları, internet kesilmeleri, izinsiz dış ip değişmesi vs.. Bunlar sebebiyle bir ISP ye sunucuyu taşımak istiyoruz. Fakat gerek domain controler olması ve gerekse exchancedeki toplantı özelliğinin kulanamıyor olmamız vs. nedenlerden kararsızım. Bu ttnet vs problemleri ISP ye taşımanın dışında nasıl ortadan kaldırabilir yada minimuma indirebilirim?

Gönderildi : 02/12/2011 14:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba

güvenilir bir ISP firmasına exchange sunucunuzu ve bir adet dc colocate edebilirsiniz. kullanılacak hat metro olacağından saydıgınız sıkıntıları yaşamazsınız. Exchange e bağlanmak içinde 2 alternatifiniz olabilir.

1. ISP ile şirketiniz arasında özel bir hat satın almak

2. Outlook anywhere ile exchange e bağlanmak

Gönderildi : 02/12/2011 14:54

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanıyorum özel hat maliyetli olacaktır. Onun yerine toplantılarımızı SSL li outlook anywhere ile yapmak daha mantıklı olacaktır sanırım. Blackberrylerde bu çözüm ile çalıştırmak herhangi bir sorun oluştururmu acaba?

Gönderildi : 05/12/2011 17:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

hayır Blackberry için sorun olmaz. BES ide Exchange ile aynı yere koymalısınız. 

Gönderildi : 06/12/2011 13:08

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkese tekrardan kolay gelsin ben dediklerinizi ve aşağıdaki linkteki herşeyi tek tek kontorl ede ede bir bir yaptım fakat client tarafında adresi bir türlü outlooka kuramadım bir türlü kullanıcı check işlemi olmuyor neyi eksik yapmış olabilirim ama harfiyen dediklerinizi yaptım bana yardımcı olabilirmisiniz...

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/05/30/exchange-server-2010-outlook-anywhere.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/11/22/exchange-2010-sertifika-olu-turma.aspx

Gönderildi : 09/12/2011 20:18

Paylaş: