Forum

Exchange 2010 sp1 k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 sp1 kurulum hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@TuncayArslan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Saygıdeğer Hocalarım bu hatayı nasıl çözerim xxx diye geçen yerler müşterinin adı reklam olmasın diye değiştirdim 🙂
2010 kurulu server updateler ok üstüne sp1 kurmayı deniyorum 

Organization Preparation
Failed
Error:
The following error was generated when "$error.Clear(); 
initialize-ExchangeUniversalGroups -DomainController $RoleDomainController -ActiveDirectorySplitPermissions $RoleActiveDirectorySplitPermissions
" was run: "Active Directory operation failed on xxxxxxxxx.com.tr. One or more attribute entries of the object 'CN=Organization Management,OU=Microsoft Exchange Security Groups,DC=xxxx,DC=com,DC=tr' already exists.".
Active Directory operation failed on xxxxxxxxxx.com.tr. One or more attribute entries of the object 'CN=Organization Management,OU=Microsoft Exchange Security Groups,DC=xxxx,DC=com,DC=tr' already exists.
The object exists.
Elapsed Time: 00:00:15
Preparing Setup
Cancelled

Gönderildi : 27/11/2011 02:39

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Saygıdeğer Hocalarım bu hatayı nasıl çözerim xxx diye geçen yerler müşterinin adı reklam olmasın diye değiştirdim 🙂
2010 kurulu server updateler ok üstüne sp1 kurmayı deniyorum 

Organization Preparation
Failed
Error:
The following error was generated when "$error.Clear(); 
initialize-ExchangeUniversalGroups -DomainController $RoleDomainController -ActiveDirectorySplitPermissions $RoleActiveDirectorySplitPermissions
" was run: "Active Directory operation failed on xxxxxxxxx.com.tr. One or more attribute entries of the object 'CN=Organization Management,OU=Microsoft Exchange Security Groups,DC=xxxx,DC=com,DC=tr' already exists.".
Active Directory operation failed on xxxxxxxxxx.com.tr. One or more attribute entries of the object 'CN=Organization Management,OU=Microsoft Exchange Security Groups,DC=xxxx,DC=com,DC=tr' already exists.
The object exists.
Elapsed Time: 00:00:15
Preparing Setup
Cancelled

1. Olarak ;  Exchange TrustSubsystem Grubu - Built Administrator Grubuna Üyemi ??? 

2. Olarak ; WinRM IIS Eklentisi SP1 İle Kaldırıldı Bunu Features Kısmından  kaldırman Gerekiyor...

3. Olarak Komut Satırından Exchange Sp1'i Export Yaptığın Yere Giderek Verdiğim Komutları Yapman Lazım

c:\Exchange: setup /prepareAD /OrganizationName:OrganizationName 

Setup /PrepareSchema

Setup /PrepareDomain

Setup /PrepareAD 

Gönderildi : 27/11/2011 21:23

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam WINRM ISS harici dediklerinin hepsini yaptım microsofttan indirdirdiğim service pack paketinin setup ına yapıyorum dediklerini winırm i kaldırmama sebebim ise onu kaldırdığımda exchange management konsol açılmıyor yani problem çözülmedi başka tavsiye varmı?

Gönderildi : 28/11/2011 01:33

(@serkantas)
Prominent Member

Hocam WINRM ISS harici dediklerinin hepsini yaptım microsofttan indirdirdiğim service pack paketinin setup ına yapıyorum dediklerini winırm i kaldırmama sebebim ise onu kaldırdığımda exchange management konsol açılmıyor yani problem çözülmedi başka tavsiye varmı?

Exchange Management Tool Sp1 Güncellemesinden Sonra Tekrar Açılır Aklında Olsun... 

Gönderildi : 28/11/2011 18:21

(@TuncayArslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam denedim yine çözüm yolu yok en son onuda kaldırdım maalesef çözüm yolu yok

Gönderildi : 29/11/2011 00:39

(@serkantas)
Prominent Member

hocam denedim yine çözüm yolu yok en son onuda kaldırdım maalesef çözüm yolu yok

http://blogs.technet.com/b/ferris/archive/2010/03/05/howto-install-exchange-2010-step-by-step.aspx

Bu Blog'daki Adım Adım Kurulumları Oku . Sende Eksik Olanı Bulmaya Çalış Özellikle Active Directory Tarafındaki Komutları Kontrol Et Bu İşlemleri Yapmadan Önce Backup Almayı Unutma. 

Gönderildi : 29/11/2011 12:40

Paylaş: