Forum

Exchange 2003 den E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 den Exchange 2010' a migration yapıldı.Fakat Eksik bişeyler var.Exch2003 olmadan mail gitmiyor.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@mustafaaytemir)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Exchange 2003 de 2010'a zorda olsa migraiton yaptık.Exchange 2003 makinasını kapattığımızda mail halen gönderemiyoruz.Transport ayarlarını mı yanlış yapıyoruz.Routing group connector ve Eski exch2003 görüntüleri ekrandaki gibidir.

Exchange2003 makinaadı= xxx-mail

Exchange2010 makinaadı=xxxmailsrv

Exchange 2003 makinasını tamamen kaldırmak istiyorum sistemden.

/

First Administrative group da Exchange 2003 gözüküyo.

/

Gönderildi : 27/11/2011 18:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sanırım siz aşağıdaki makale serisini okumadınız, bence baştan sonra bir okuyun

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/12/13/exchange-server-2003-den-exchange-server-2010-a-ge-i-transition-b-l-m-1.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/11/2011 00:42

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba Arkadaşlar Exchange 2003 de 2010'a zorda olsa migraiton yaptık.Exchange 2003 makinasını kapattığımızda mail halen gönderemiyoruz.Transport ayarlarını mı yanlış yapıyoruz.Routing group connector ve Eski exch2003 görüntüleri ekrandaki gibidir.

Exchange2003 makinaadı= xxx-mail

Exchange2010 makinaadı=xxxmailsrv

Exchange 2003 makinasını tamamen kaldırmak istiyorum sistemden.

/

First Administrative group da Exchange 2003 gözüküyo.

/

Exchange 2003'u Sistemden Tamamen Kaldırmak İçin

http://support.microsoft.com/kb/833396

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb125110(EXCHG.65).aspx   

Gönderildi : 28/11/2011 00:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Serkan buradaki amaç kaldırmadan önce geçişi tamamlanmamış bir durum var mı kontrol etmek, yani nasıl kaldırırım demiyor, kapatınca mail trafiği kesiliyor diyor, bu durumda önce adımları kontrol etmek lazım.

İş biter herşey 2010 üzerinde çalışır ondan sonra kaldırmayı dener, ama baktı kalkmıyor o zaman böyle bir soru ya böyle bir cevap verebiliriz değil mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/11/2011 12:04

(@mustafaaytemir)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynen Hakan Hocam benim demek istediğimde bu migration yaptım.Mailboxları exch2010 db ye taşıdım fakat Transport problemi var.Exchange 2003 ile  bağlantılı çalışıyo.Makaleyi okudum ama soruna çözüm ulaştıramadım.Burda ne yapmam gerektiği hakkında çok bir deneyimim olmadığından ve mail trafiğini engellemek istemediğimden siz değerli IT uzmanlarından çözüm için öneri bekliyorum.Şimdiden ilginize teşekkürler.

Gönderildi : 28/11/2011 13:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Öncelikle eğer böyle bir deneyimiiz yoksa bence danışmanlık hizmeti ile bu geçişi yapmanız daha doğru olurdu.

Şu anda mail almak ve göndermek için 2003 mü yoksa 2010 mu kullanılıyor ? Yani örneğin dışarıdan telnet 25 yapınca hangi sunucu cevap veriyor ?

Gönderildi : 28/11/2011 17:58

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Serkan buradaki amaç kaldırmadan önce geçişi tamamlanmamış bir durum var mı kontrol etmek, yani nasıl kaldırırım demiyor, kapatınca mail trafiği kesiliyor diyor, bu durumda önce adımları kontrol etmek lazım.

İş biter herşey 2010 üzerinde çalışır ondan sonra kaldırmayı dener, ama baktı kalkmıyor o zaman böyle bir soru ya böyle bir cevap verebiliriz değil mi ?

Pardon Hakan Hocam Arkadaş Silmek İstiyorum Dediği İçin; Ben Resimlere Bakmamıştım Bakınca Gördüm Haklısınız Migration İşlemini Tamamlayamamış Migration İşlemi Tamamlandığından Sonraki Aşamayı Öne Almışım 🙁

Gönderildi : 28/11/2011 18:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Pardon' a gerek yok bilgi vermek için yazdım 🙂

Gönderildi : 28/11/2011 19:59

Paylaş: