Forum

Exchange 2010 Kaldı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Kaldırma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
856 Görüntüleme
(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi gunler

Serverımıza bir exchange server kurduk şimdi kaldırmak istiyoruz ama cahillikten oturu sanirim public folder database dosyalarını sildik şimdi ne public folderı mount edebiliyoruz nede exchange komple uninstall edebiliyoruz yardım edebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 23/11/2011 12:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

http://rizasahan.wordpress.com/2011/01/20/exchange-2007-uninstall-problemi-ve-cozumu/  adsiedit altındaki konteyner bilgilerini silip deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/11/2011 13:08

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ansiedit toolunu açtığımda belirtilen container ları bulamıyorum

Gönderildi : 23/11/2011 15:26

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Configuration->Configuration-> Services-> Microsoft
Exchange -> First Organization-> Administrative Groups->
Exchange Administrative Group-> Servers-> Server name->
Information Store-> First Storage Group
.

Adımları dener misiniz.

To uninstall Exchange 2010, any Send Connector
must be removed, all mailboxes must be moved to another Exchange Server
or disabled, and some updates may need to be uninstalled. Except for the
time to move mailboxes, the uninstall may be accomplished in
approximately 30 minutes by resolving the prerequisites upfront.

1. Open the Exchange Management Console.

2. In Organization / Hub Transport, click the Send Connector tab and Remove.

3. In
    Recipient Configuration / Mailbox, right-click and disable (to delete
    the mailbox, but not the Active Directory user) or move all mailboxes.

4. Open the Exchange Management Shell and run the Move or Remove cmdlet based upon your situation.

Move
    Get-Mailbox -Arbitration -Database db1 | New-MoveRequest -TargetDatabase db2

Remove
    Get-Mailbox -Arbitration -Database db1 | Remove-Mailbox -Arbitration -RemoveLastArbitrationMailboxAllowed

5. Open
    the Control Panel / Uninstall a Program and click View Updates and
    Uninstall Exchange Update Rollup 3. Click No to the restart prompt.

6. Open a Command Prompt and enter:

ServerManagerCmd -i RSAT-ADDS

There may be warnings that can be ignored.

7. Restart the server.

8. Log in, open the Control Panel / Uninstall a Program and uninstall Exchange 2010.

9. Uncheck all Roles and the Management Tools. Click Next, Next, and Finish.

Gönderildi : 23/11/2011 15:50

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm bu arbitration kullanıcılar var bunları active directory users and computers dan kaldırınca mailbox database i de remove edebiliyorsun teşekkürler

Gönderildi : 23/11/2011 16:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Biz teşekkür ederiz.Keyifli çalışmalar.  

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/11/2011 16:51

Paylaş: