Forum

dış kaynak exchnage...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dış kaynak exchnage hizmeti

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir firmadan exchange hizmeti alırsak kendi localimizde gibi çalışırmı ?. hizmeti aldığımızda biz farklı bir arayüzmü verilir yoksa admin olarak tüm exchange yönetimi bizdemi olur. peki outlook hesabı tanımlarken inbox exchnage de duran mailleri gösterir. bu hizmette böylemi. arada internet gittiğinde kullanıcı outlooku actığımda maillleri görünmezmi? arada ek cihazlara gerek varmı ?gercek çalışma yapısı nasıldır bilen arkadaşlardan öğrenebilirmiyiz.

saygılar

Gönderildi : 03/11/2011 14:22

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kendi lokalinizde gibi çalışmaz aradaki internet hızına gore caçlısma hızınır dogru orantılı olur,

exchange hosting yapan firmalar arayuz yerine powershell kullanacagi icin normal exchange gui'si olmayacaktır 

internetten gittiginde hali ile kullanıcı maillerine erisemeyecektir 

Gönderildi : 03/11/2011 14:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

outlook daki inbox maillerinin tümü gidermi internet gittiğinde yani görünmezmi inboxda hiç bir şey. kullanıcı local pstmi yapmalı peki. soruyu anlıyabildinizmi.

Gönderildi : 03/11/2011 16:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Localdeki kadar hızlı çalışmaz ama http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2011/10/15/bulut-sistem-zerinden-exchange-kullan-m-hosted-exchange-2010-cloud-hosting.aspx  incelemenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2011 16:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

outlook daki inbox maillerinin tümü gidermi internet gittiğinde yani görünmezmi inboxda hiç bir şey. kullanıcı local pstmi yapmalı peki. soruyu anlıyabildinizmi.

pop3 olarak kullanırsanız daha once indirdiginiz mailler gorunur ama imap yada 

exchange olarak client tarafında ayar yapıldı ise internetten gittiginde hali ile daha once okudugunuz maillerede erişemezsiniz 

Gönderildi : 03/11/2011 17:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Rıza hosted exchange servisi ile ilgili makale yazmıştı ve linkini vermiş. Ayrıca google apps ile ilgili birkça bilgi paylaşmıştım, onuda inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/276116.aspx

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 08/11/2011 03:08

Paylaş: