Forum

Exchange 2007 de ow...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 de owa mailler kalmıyor

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar owa mailler kalmıyor nedendir nasıl düzeltilebilir.

Herkese şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 30/09/2011 16:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kalmıyor derken neyi kastettiniz? biraz daha detaylandıralım lütfen.

ne kadar çok detay, o kadar hızlı çözüm demek 

Gönderildi : 30/09/2011 16:37

(@pcdelisi)
Gönderiler: 12
Active Member

Queu da takılı kalıyor olabilir !!

Gönderildi : 30/09/2011 16:41

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Kullanıcı outlookta maillerini pstye çekiyordur pstye çektiği içinde owada mail kalmaz sanırım bu şekilde olabilir.detaylı bilgi verirseniz sorun hakkında daha çok yardımcı olur arkadaşlar

Gönderildi : 30/09/2011 17:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Mailler sunucuda kalmıyor outlook cektikten sonra owada göremiyorum mailleri hepsini outlook cekiyor umarım anlatabilmişimdir.

Teşekkürler hızlı dönüş için

Gönderildi : 30/09/2011 17:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

outlook çektikten sonra owada mailleri göremiyorum hiç bişey yok umarım anlatabilmişimdir.sunucuda mailler kalmıyor

Gönderildi : 30/09/2011 17:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Outlook, POP olarak bağlanıyorsa bir kopyasını sunucuda bırak seçeneği işaretli değildir. Yanlız OWA'dan siliniyor demek eksik olur. Bu durumda sunucudan yani Exhcange veritabanından siliniyor diyebiliriz.

kontrol ettiniz mi? 

Gönderildi : 30/09/2011 17:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

exchnage pop3 bağlanıp bağlanmadığını nerden bakabilirim

Gönderildi : 30/09/2011 18:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kullanıcılar pop3 olarak bağlı ise, kullanıcıların outlookunda hesap ayarlarına girin oradan diğer ayarlar /gelişmiş ayarlara girerek  / ibr kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretleyin.

Gönderildi : 30/09/2011 18:14

(@tufanaltas)
Estimable Member

en kolay şekli anlamak için kullanıcının outlooku kapatılır outlook açılmadan kullanıcıya deneme maili atılır kullanıcı owa üzerinden mailine bakar owa üzerinden mailine baktıktan sonra maili görüyorsa aynı anda outlook açılır ve gönder al yapılarak maillerin outlooka düşmesi sağlanır outlooka düşen mail owada durmuyorsa bilinki pop3 ayarı ile mailin tutulacağı yer pst demektir pst ise bir kopyasını sunucuda bırak seçeneği yapılabilir bu bir takım sorunlarıda beraberinde getirir kullanıcının mailbox boyutu yeterli değilse mail şişmesi olur dışaıdan mail alamaz ve gönderemez yani bir sürü senaryo var bunları anlatmak buradan zor en iyisi bence siz exchange bölümündeki tüm makaleleri bir okuyun ayrıca bir exchange kitabı olın sizin çok yardımcı olur

Gönderildi : 30/09/2011 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar exchange olarak bağlanıyor ama şöle bişey farkettim veritabanı varsayılan pst seçiliymiş düzeltim ama yine mailler owa gelmiyor

Gönderildi : 30/09/2011 18:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

linux1371 tavsiyeniz için teşekkür ederim ama bana böle bi sorunu anlatan makale gösterebilirmisiniz yada kitabı

Gönderildi : 30/09/2011 18:40

(@tufanaltas)
Estimable Member

Sevda hn aslında sitemizde gerekli şekilde exchange ile ilgili mailler var ben siz zaman kaybetmeyin açısından demiştim.

kullandığınız outlook 2010 ise data file set default yaparken pst seçilse bile email setting tarafında change folder demeniz gerekli çünkü 2010 outlook ile gelen bir özellik 2007 ise kullanıcının mail ayarlarında dara files bölümünde kullanıcının maillerinin nereye düşeceğine dair yer belirlemenize yardımcı ayar yeri var orada set default nereyi yaparsanız orası olur

Gönderildi : 30/09/2011 18:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Düzeldi arkadaşlar anlamadığım mantığı outlookta iki mal tanımlı biri exchange diğeri pop3 başta varsayılan pst secilmişti düzelttim ama yine owa düşmedi daha sonra pop3 olanın ayararını sölediğiniz gibi sunucuda bırak dedim geldi ama neden pop3 ayarlarını yapınca oldu anlayamadım 🙂

Herkese teşekkürler

Gönderildi : 30/09/2011 18:52

Paylaş: