Forum

Exchange 2010 OAB s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 OAB sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2010 un kurulu olduğu klasörde bulunan oab klasörünün içerisi boş. bu yüzden kullanıcılar offline address book u indiremiyor. Yaptığım araştırmalarda birçok çözümden bahsetmişler ama halen çözüm bulamadım. http://www.ufuktatlidil.com/?p=1842 adresinde yer alan şeyleri yaptım ama \\sunucuadi yazdığımda bahsedilen klasör gelmiyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 01/09/2011 02:59

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, Exchange konsol - tools - best practice analyzer ile bi saglik etsti yapin, bakalim OAB ile ilgili nasil bir hata verecek, hatayi bizimle paylasin.

Gönderildi : 01/09/2011 06:42

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey, Exchange te kendiliğinden ExchangeOAB klasörü oluşmuş ve içerisinde guid klasörü , bir çok dosya ve oab.xml dosyası oluşmuş.

\\mailserver\ExchangeOAB\guid\oab.xml

Şimdi IIS üzerinde sanal klasör olan OAB nin içersinde web.config oluşmuş. Onu sildim. OAB nin fiziksel yolunu exchangeOAB\guid olarak gösterdim. Tarayıcı üzerinde http:\\mailserver\oab\oab.xml deyince karşıma güzel bir xml sayfası açılıyor. Ama outlook üzerinde adres defterini indir dediğimde bitmemek üzere uzunca bekliyor indirmek için. ProcMon üzerinde falan baktım, bir url aradığını farkettim. "HKCU\Software\Microsoft\Exchange\Exchange Provider\OABs" biraz daha araştırınca bu kaydın altının guidlerle dolu olması gerekirmiş, ama benim bilgisayarımdaki kayıtlarda bu kayıtlar yok. Sistemimde autodiscover çalışmıyor olabilir diye düşünüyorum. Ramazan süresince içemediğim sigaraların acısını çıkartırcasına bir sigara içip geleceğim. autodiscover konusu ile ilgileneceğim bu sefer. Eğer imkanını var ise iis üzerindeki oab vd'sinin fiziksel yolu ExchangeOab yolu mu yoksa guid olan kısmı da dahil olacak mı? İlginiz ve alakanızdan ötürü siz değerli çözümpark ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönderildi : 01/09/2011 17:20

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey,

Keramet sizde mi ben de mi bilmiyorum ama ben yukarıdaki satırları yazarken outlook eşitleme işlemini başarmış. ilgili registry altında guid oluştup içerisini doldurmuş. Global Address List gözüküyor. Orada ayrıca Offline Address Book ta oluşturması gerekiyor mu?

Gönderildi : 01/09/2011 17:24

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, klasor altinda ki kayitlari takili kalmayin, bir roll up ile tum klasor mantigi degisebiliyor, siz her zaman oab sorunlarinda best practice analyzer a ve olay gunluklerine guvenimn, yine iciniz rahat etmez ve sorun yasarsaniz o zaman sunucunun oab ile ilgili olay seviyesini yukseltin tum ayrintlari application gunlugune atacaktir

Gönderildi : 01/09/2011 17:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.yasarcugalir.com/index.php/offline-address-book-download-sorunu-0x80190194.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/09/2011 23:02

Paylaş: