Forum

Otomatik MailBox Ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Otomatik MailBox Oluşturma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 

mesala 100 Client e sahip bi server var ve Exchsrv kurulumu yapıldı

Clientlerin department veya  company gibi kısımları boş

nasıl hepsine birden bu domainden mailbox oluştura bilirim? 

Gönderildi : 01/09/2011 00:51

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, 

Sorunuz da bir kismi anlayamadim. 100 client'a sag klik new mailbox diyerek mailbox acabilirsiniz, company department bilgilerine ihtiyaciniz yok, sizin ihityaciniz 100 kullanicidan farkli departmanlara farkli uzantili mail adresi gibi bir sey yapmak istiyor olmayasiniz ?  

Gönderildi : 01/09/2011 01:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Sorunuz da bir kismi anlayamadim. 100 client'a sag klik new mailbox diyerek mailbox acabilirsiniz, company department bilgilerine ihtiyaciniz yok, sizin ihityaciniz 100 kullanicidan farkli departmanlara farkli uzantili mail adresi gibi bir sey yapmak istiyor olmayasiniz ?  

Serkan teşekkürler ilgin için

Benim merek ettiğim şu;

ExchangeServer kurulu herşey tamam ve domaine bir user ekledim bu eklenen usere exchangeserver tarafından otomatik olarak mailbox atamasını istiyorum

umarım buşekilde daha anlaşılır olmuşumdur.Acemiliğime veriniz 🙂 

Gönderildi : 01/09/2011 02:53

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, estafurullah. Exchange'in buna cozumu sudur, sag klik, new mailbox - bu kisimdan new user secersen, kullanici da acmis, mailbox ini da acmis olursun. Kisaca, maillbox acmak istedigin user'i exchange konsoldan acarsan iki kere is yapmamis olursun

Gönderildi : 01/09/2011 06:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Anladım hocam 

yani adminler server makinada yeni user işlemlerinie Exchange Server üzerinden gerçekleştiriyorlar ki mailbox oluşturmak için fazlandan bi işlem yapmasınlar.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 01/09/2011 16:46

Paylaş: