Forum

Exch 2003 mail alma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exch 2003 mail alma problemi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
329 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Bir problemim hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Sistemimde dc,dns, ve exch 2003  kurulu. Düne kadar çalışan sistem ttnin kullanmış olduğumuz sabit ip yi değiştirmesi ile sıkıntılar oluştu. Şöyleki; yine bize ait diğer şubemizden mail attığımızda 554 could not coonect and send the mail hatası veriyor. Şubemizde mailler için pop3 kullanıyoruz. Fakat hotmailden exch kurulu sisteme mail atıp alırken problem yaşamıyorum. Exchange kurulu sistemden pop3 kullanıcısına mail atabiliyorum. Pop3 kullanıcısı gönderen portu 587 acaba bununla ilgili bir sıkıntı olabilirmi. Bu arada yeni ip herhangi bir blacklistte bulunmuyor ve 25 nolu portu ttden açtırmış bulnmaktayım. Görüş ve önerileriniz teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 10/08/2011 12:45

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Bu durumda mail alamamanız normal. Sabit IP niz değiştiyse sizin de MX adresinizi gösteren A kaydında ki IP'yi gerçek DNS sunucunuzda yeni IP ile değiştirmeniz gerek.

Gönderildi : 10/08/2011 13:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler Bugra bey. O ayarlarıda yapmıştım belirtmeyi unutmuşum pardon. Sıkıntı şöyleki exchange server üzerindeki gelen mesajlar için reverse dns kaydı sorguladığı için problem oluyor. İlgili check boxı kaldırdığımda mesajın hemen düştüğünü gördüm. Acaba bu ayarı devre dışı bırakmam herhangi bir sıkıntıya sebep olurmu. Tşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 10/08/2011 14:52

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

ilgili checkbox hangi checkbox'dır acaba?

Gönderildi : 10/08/2011 15:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Buyrun Bugra bey /   Peki sadece ilgili domain uzantımda reverse dns kaydı istemesin gibi bir ayar yapılabilirmi acaba.

Gönderildi : 10/08/2011 15:20

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

burada ki checkbox ı kaldırabilirsiniz. gelen mesajların için bu sorgulamayı exchange in yapması şart değil. Bir sıkıntıya yol açmaz

Gönderildi : 10/08/2011 16:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Problem giderildi teşekkürler.

Gönderildi : 11/08/2011 15:44

Paylaş: