Forum

manuel remove legac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

manuel remove legacy mailbox

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003 sunucusu kullanıyordum. Sunucu arızalandı ve çalıştıramadık. Yeni sunucu aldık, adsiedit'den services altından exchange ile ilgili bölümü sildim. Exchange 2010 kurulumu yaptım ama yeni mailbox oluşturmak istediğimde önceden mailboxa sahip kullanıcılar listede gelmiyor.Eski sunucuda çalışmadığından mailboxları silemiyorum. Kullanıcıların Eski mailboxları manuel nasıl silebilirim ?

Gönderildi : 10/08/2011 11:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

DC Server 2008 ise, AD users and computers'dan mailbox oluşturulmayan herhangi bir kullanıcıyı bulun (arama yapmadan) özelliklerine gelip attribute editor ü açın burada legacyExchangeDN attribute ünü bulun çift tıklayın ve clear butonuna basın. Sonra tekrar mailbox oluşturmayı deneyin.

DC Server 2008 değil ise attribute editor ü adsiedit.msc ile açabilirsiniz.

Gönderildi : 10/08/2011 11:39

(@ceyhuncamli)
Gönderiler: 184
Estimable Member

Exchange 2003 kurulumu cd'si içinde bulunan RemoveExchangeAtributes.exe aracını kullanabilirsiniz. Elinizde exchange 2003 cd'si yoksa bu aracı internetten bulabilirsiniz.Daha sonra bu aracı C'ye kopyalayın. Komut satırını açıp c sürücüsüne geçin ve Mailbox oluşturmak istediğiniz fakat listede görünmeyen tüm kullanıcılar için aşağıdaki komutu komut satırında çalıştırın.

RemoveExchangeAttributes.exe  ceyhun remove

Gönderildi : 10/08/2011 11:45

(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Admodify adında bir tool buldum onunla aynı işlemi yaptım mailbox oluşturdum hata almadım. Sanırım bu şekilde de oluyor.Başka kontrol etmem gereken bir nokta var mı? Yol gösterdiğiniz için çok teşekkürler.

Gönderildi : 10/08/2011 12:44

Paylaş: