Forum

exchange 2007 outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 outlook'a vpn baglantısında hata

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.Exchange 2007 ve checkpoint kullanıyorum yeni bir makina kurdum win7 64 bit checkpoint vpn çalışmadı once client için yazılımın 64 bitini buldum ve sorunsuz çalıştı sonrasında vpn yaptıktan sonra file server'a a ulaşıyorum.

Diger clientler gibi outlooku açıyorum kullanıcı adı şifre soruyor giriyorum ve aşağıdaki gibibir hata mesajı alıyorum.Acil olarak yardımcı olursanız sevinirim.

there is a problem with the proxy server's security certificate.

The name on the security certificate is invalid or does not match the name of the target site peexchange.

Outlook is unable to connect to the proxy server.( Error Code 10 )

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/08/2011 18:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Autlook anywhere özelliğini kullanıyormusunuz ? Exchange Server üzerinde bu özellik açık ise eğer URL olarak ne girili ve sertifikanız bir SAN sertifikası mı yoksa self sign dediğimiz exchange server' ın kendi ürettiği sertifika mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2011 20:40

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu biraz daha anladım gibi ama nasıl oldu bilmiyorum.Office 2010 u kaldırıp yerine Office 2007 yi kurunca vpn baglnatısından sonra baglantı kısmında soyle yazması gerekiyor aslında ornegin.

apc(makinaadı).domain.int  fakat ben baglanırken outloogu acınca ilk kısımdaki bpc.domain.int yazıyor yani apc olan exchange yerine bpc yazıyor haliyle bu hatayı veriyor

bundan sonra nasıl bir yol izleyebilirim ?

Gönderildi : 04/08/2011 20:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sorunun sertifika hatası olduğu açık, bu nedenle size sertifika ile ilgili sorular sordum ancak siz cevap vermediğiniz için yorum yapamıyorum.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/08/2011 11:57

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günaydın öncelikle ,

Exchangein kendi sertifikası ayrıca bir sertifika yok fakat garip olan şu başka makinalar aynı vpn kullanıcı ve şifresi ile çalışıyor ve hiçbir sorun yok sıkıntı sadece bu makina ile ilgili gibime geliyor.

Gönderildi : 05/08/2011 12:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Savaş bey bu muhtemel, peki bir soru sormak istiyorum normalde burada erişmeye çalıştığınız makine mailbox server olmalı yani sizin ilk ismini bahsettiğiniz makine, peki bunu yerine erişmeye çalıştığı makine ismi nedir yani bu hangi server ?

Gönderildi : 05/08/2011 12:39

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlk soyledigim makina exchange serverim ikinci soyledigim makina ise Additional domain controller ve aynı zamanda dhcp makinası

Gönderildi : 05/08/2011 12:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Outlook MBX ve DC ye bağlanır doğru ancak DC bağlantısı için isim sertifika hatası vermesi pek normal bir durum değil, outlook profilini silip tekrar yüklermisiniz.

Gönderildi : 05/08/2011 13:13

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Profil değil makinayı bile iki defa kurdum hem 64 bit win 7 hem de 32 bit win 7 sonra Outlook 2010 ve Outlook 2007 de kurarak denedim her seferinde gelen hata aynı ama sadece bu makina da nedense diğer makinalarda tekrar tekrar test ediyorum sorun yok çalışıyor.

Gönderildi : 05/08/2011 13:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Peki bir soru daha, bu makinede hep aynı hesabı mı deniyorsunuz ? Başka bir hesap deneseniz ?

Gönderildi : 05/08/2011 18:51

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

farklı farklı hesaplar denedim sorun hep aynı

Gönderildi : 05/08/2011 19:08

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

Günaydın öncelikle ,

Exchangein kendi sertifikası ayrıca bir sertifika yok fakat garip olan şu başka makinalar aynı vpn kullanıcı ve şifresi ile çalışıyor ve hiçbir sorun yok sıkıntı sadece bu makina ile ilgili gibime geliyor.

kullandığınız pc domain üyesi değilse veya domain üyesi ama bir şekilde CA (certificate authority) sertifikasını almadıysa, sertifikayı pcye yüklemeniz gerekiyor olabilir.

sertifika hataları outlook üzerinde connect to exchange using HTTP seçili olmadığı müddetçe çıkmaz. eğer vpn ile bağlanıyorsa kullanıcı zaten HTTP kullanmasına gerek yoktur. bunu kaldırabilirsiniz. (account settings>hesabı seçip more settings>connection tabında en altta görünür.)

Gönderildi : 05/08/2011 19:16

Paylaş: