Forum

exchange server sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin arkadaşlar..

exchange server 2003 kurunca forestprep otomatik gelmiyor.  exchange server 2007 kurunca

organization prrequsites

eroor:

the active directory schhema is not up-to-date, and this user account is not a member of the 1schema admins" and/or "enterprise admins" group.

hatasıyla karşılaşıyorum. AD aktif çalışıyor. ADM isimli bir kullanıcı tanımladım ve üyeliğine "Enterprise Admins" yetkisi verdim. ve bu kullanıcı ile makinaları domaine alabiliyorum. exchange olan makinanın ismi enetelexc01 bu makinayı hem domain controller hemmde enterprise admin üyeliğine dahil ettim...yaw nwrde hata yapıyorum anlayamadım..exchange kurulumundaki bu hatayı nasıl giderebilirim..ayrıca AD SCHEMA nasıl ve nerden görülüyor..

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...iyi çalışmalar..

Gönderildi : 24/06/2008 12:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kullanıcıyı enterprise admin ve schema admin grubuna üye yaptığından emin misin? enterprise admin seçip primary tıkladın mı?

Setup /PrepareSchema ve Setup /PrepareAD çalıştırırsan schema update edilir.

Gönderildi : 24/06/2008 12:28

(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Setup /PrepareSchema ve Setup /PrepareAD çalıştırırsan schema update edilir.

demişsin kardeş...nerden çalıştırıcam bunları...çalıştırdan kasıt başlat/çalıştır ise "denetim masasına" gidin diye bir uyarı veriyor.

kullanıcıyı schema admin yaptım ve enterprise admin primary oldu...ama schemayı nasıl update edicem..yukarıdaki komutları nerde ve nasıl çalıştırıcam..

Gönderildi : 24/06/2008 12:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

exchange management shell açıyorsun, cd içine giriyorsun sonra bu komutları çalıştırıyosun

Gönderildi : 24/06/2008 12:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Paylaş: