Forum

SMTP connector ve s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP connector ve smart host

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@aliolgun)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gunaydın arkadaslar,

başlıktaki konuyla ilgili sorum olacaktı. SMTP connector ve smart host birbiriyle ne kadar ilgili bunu anlamak icin. 

1.Exchange 2003 de smarthost yapılandırmak icin illaki  SMTP connector yapılandırmam gerekiyor mu ?

2.Benzer şekilde tersten düşünürsek SMTP connector yapılandırıp  smarthost seçilmeden dışdünyayla iletişimde sorun olur mu?

Gönderildi : 24/06/2008 11:09

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

SMTP connector tekbir şey değildir.

SMTP connector ile birden fazla domaininiz varsa bunları aynı exchange forest ında kullanabilirsiniz, smtp connector ile domain bazlı yasaklama yapabilirsiniz vs. vs. Smart hosting ise ayrı bir olaydır.

Eğer sizin localde sağlam bir hattınız bulunmuyorsa (g.hdsl, leased line gibi)  mailleri ISP ye yönlendirip ordan internete dağıtmak istersiniz buda smarthosting yapmaktır. Bu durumda smtp connector oluşturarak atıyorum abc.com domaini smarthosting kullanarak mail atsın, xyz.com u localden atsın gibi ayarlar yapılabiliyor.

Gönderildi : 24/06/2008 12:21

(@ridvan)
Gönderiler: 55
Estimable Member

Hocam bu durumda yani abc.com  smarthosting kullansın, xyz.com localden atsın ayarı için 2 adet mi SMTP conector oluşturmak gerekir.?

Bir de smarthost ayarını SMTP connektor ozelliklerinden mi SMTP virtual server özelliklerinden mi ayarlamalıyım?

(Exchange 2003 için sordum)

Teşekkürler

Gönderildi : 16/02/2010 19:49

(@tufanaltas)
Gönderiler: 105
Estimable Member

smart host için smtp virtualden ayarlardan yapıcaksın orada görüceksin zaten ayar yerinin tabları dolaş oraya hangi isp ile çalışacaksan onun smart hostunu kullanman gerekli bu arada smtp connectör kullanacaksan smart host kullanamazsın maalesef ben denedim ve birbirlerine takılıyorlar ok

Gönderildi : 16/02/2010 20:20

Paylaş: