Forum

hotmail, gmail mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hotmail, gmail mail gönderme problemi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
445 Görüntüleme
(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Benim farklı bir problemim var. Bünyemizde bulunan Exchange 2010 server üzerinde 3adet domain bulunmaktadır. mail.xxx.com, mail.yyy.com ve mail.zzz.com domainleri olduğunu varsayalım. Bu domainlerin üçüde aynı servis sağlayıcısından alınmıştır. Ve üçüde mevcut şirket içerisindeki statik IP adresimize yönlendirilmiştir. Bu üç doamindende dışarıya mail atıp alabiliyoruz. Problemim şu, mail.xxx.com adresinden hotmail'e, gmail'e mail gönderimi ve alımı yapabiliyoruz. Ancak mail.yyy.com ve mail.zzz.com adreslerinden mail atamıyoruz ve alamıyoruz. Bu 3 alan adıda aynı yerden alındığına göre ve üçüde aynı anda aynı şekilde yönlendirilmiş olup neden sadece birisinden mail alıp gönderebiliyoruz. Sistemde eksik birşey olsa mail.xxx.com adresinden de mail gönderememiz gerekmezmi.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/07/2011 13:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba kayıtlarda eksik olabilir.Sorun olmayacak ise alan adlarınızı paylaşır mısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/07/2011 14:36

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

mxtoolbox.com adresinden blacklist kontrolü yapabilirsiniz. Kara listede olabilir domainleriniz.

Gönderildi : 06/07/2011 12:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aşagıdaki kontrolleri yapın lütfen 

1-Önce 2010 management console üzerinden Hub Transport üzerinden accepted domains ile domainlerinizi ekleyin

2-Sonra E Mail Adress Policy kısmından tanımlı domainleri ekleyin

3-Sonra ilgili kullanıcının mailbox ayarlarından default olarak hangi domain ile yollamasını istiyor iseniz onu seçin.Karşı tarafta görünen mail adresi Default olarak seçtiginiz domain adresi olur.Karşı tarafta hangi şekilde gözükmesini istiyorsanız ilgili kullanıcının mailbox ayarlarından default e mail policy kısmından seçim yapmalısınız.Mail alma konusunda ise problem olmaz.Herhangi bir domaine yollanan mail mailboxınıza düşer..

Gönderildi : 06/07/2011 13:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

DNS te reverse lookup zones oluşturmazsan bu tür sorunlarla karşılaşılabiliyorsun.DNS konsolundan reverse lookup zone kayıtlarını kontrol et derim.Kolay gelsin

Gönderildi : 08/07/2011 20:47

Paylaş: