Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

User Size

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Exchange 2007 kullanmaktayım.User ıle ılgılı olarak ;

Recipient Configuration altında Mailbox'a gelip ekranın sağ tarafında User' ları görüyorum.X user'ının üzerine gelip mouse ile sağ klik yapıp properties'e geliyorum.Seçenekler

General, User Information, Address and Phone, Organization, Mailbox Feature, Mail Flow Setting, Mailbox Settings, Account, Member Of, Email Adress...

Sorum şu olacak;

Burada hangi menü yü açtığımda kullanıcımın dışarıya mail gönderme boyutunu,Dışarıdan mail alma boyutunu, Şu anki mecvut mailbox boyutunu vs nasıl görebilirim...

Gönderildi : 20/06/2011 18:18

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

get-mailboxstatistics | fl displayname,totalitemsize

Get-MailboxStatistics | Sort-Object TotalItemSize -Descending | ft
DisplayName,@{label="TotalItemSize(MB)";expression={$_.TotalItemSize.Value.ToMB()}},ItemCount

Get-MailboxServer|
Get-MailboxStatistics | Sort-Object TotalItemSize -Descending | ft
DisplayName,@{label="TotalItemSize(MB)";expression={$_.TotalItemSize.Value.ToMB()}},ItemCount

Buradan da yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 20/06/2011 18:46

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ornek olarak X kullanıcısı defaullta 4 MB dan buyuk dosya gonderemıyor.6Mb dan buyuk dosya alamıyor.

1) Bu default degerı nasıl ayarlıyoruz.
2) Bunu butun kullanıcılar ıcın gormek ıstıyorum tek tek mı bakmam gerekıyor.

Bunların harıcınde

benden Exchange 2007 sunucusu uzerınde Clıentlerın maılbox ozellıklerı hakkında bılgı ıstedıler.Yanı
-- Database boyutu hakkında bılgı (bunu verdım)
-- Bır kullanıcının default maılbox boyutu (Database 250 Mb ıse bu her clıentta da bumudur.)
-- Clıentın dısarıya gonderebıldıgı ve alabıldıgı maıllerın boyutunu nasıl ayarlıyoruz. 

Gönderildi : 28/06/2011 03:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/06/2011 03:54

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba;

ilginiz içi teşekkürler ederim.Makale çok yararlı oldu ancak benim sorum şu ki ( a ) kullanıcısı outlook'undan dısarıya ( b ) kullanıcısına maıl atarken rarlı bır dosyası var ve bunun boyutu 5 MB gonderemıyor.Bıraz daha ugrasıp 4 MB'a dusurunce gonderebılıyor.Bu 4 MB default degermıdır.Veya dısardan maıl alıyor ancak 6 MB'dan buyuk maıllerı alamıyor. 

Hıc bır kota ıslemı uygulanmamıs bır kullanıcının gonder al sızelerı nekadardır.Nasıl ayarlanır

Gönderildi : 29/06/2011 15:13

Paylaş: