Forum

mail almda sorun va...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail almda sorun var

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

MailEnable: Message could not be delivered to some
recipients.

The following recipient(s) could not be reached:

Recipient:
[SMTP:[email protected]]

Reason:
Remote SMTP Server Returned: 550 Requested action not taken: mailbox
unavailable or not local

maıl atıyorum bu hata geliyor

exchange 2010 kullanıyorum sorun sızce nedır

Gönderildi : 25/05/2011 23:30

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Karşı kullanıcının bulunduğu MailEnable Sunucusu hatanın detayını vermiş. Uyarıda bu hesap bulunamıyor diyor. Karşı kullanıcı Mail Server i üzerinden kontrol yapmalı. Eğer hesap varsa Mail Enablede bazen  oluşan bir sorun nedeniyle postoffice altında domain kaydı silinebiliyor. Bu bölümüde kontrol etmellerinde fayda var.

Gönderildi : 26/05/2011 20:12

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

domain kaydından kastınız nedir nereye bakmam gerekıyor acaba postoffice  nerden bakıyoruz

mail server exchange 2010

Gönderildi : 27/05/2011 04:09

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu konuda ne yapa bılırım

Gönderildi : 28/05/2011 02:44

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Mail attığınız sunucunun  antispam'ına  takılıyor  olabilirsiniz karşı taraf ile iletişime  geçip  ögrenebilirsiniz.

Gönderildi : 28/05/2011 03:30

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

Karşı kullanıcının bulunduğu MailEnable Sunucusu hatanın detayını vermiş. Uyarıda bu hesap bulunamıyor diyor. Karşı kullanıcı Mail Server i üzerinden kontrol yapmalı. Eğer hesap varsa Mail Enablede bazen  oluşan bir sorun nedeniyle postoffice altında domain kaydı silinebiliyor. Bu bölümüde kontrol etmellerinde fayda var.

ARKADAŞLAR BU SORUN NASIL COZULUR TAKILDIM KALDIM

Gönderildi : 01/06/2011 12:15

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

çok araştırdım ama sonuca ulasamadım

Gönderildi : 02/06/2011 17:22

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Başka bir mail hesabına mail gönderebiliyor musunuz? sorun sadece bu adrese gönderimdemi. ayrıca bu domain ile ililgi lokalinizde bir kayıt olabilir mi?

Gönderildi : 02/06/2011 20:21

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Bende gönderdiğimde böyle bir mailbox kullanılamıyor diye bir hata verdi. Bu domain senin Exchange değil sanırım. Çünkü dönen mesajda MailEnableden dönüş oluyor. Karşı kullanıcında bir sorunvarsa senin exchange üzerinden bir şey yapmana gerek yok. Sorun MailEnable tarafındaki serverda çözümlenecek. Orada bir iki tanımlama var post ofis ekledikten sonra altında domain eklemen gerekiyor onu atlamış olabilirsin. Bu işlemden sonra useri eklersen sorun olmayacaktır. Yinede devam ediyorsa sunucuya bakmak gerekebilir.

Gönderildi : 02/06/2011 20:24

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

efecan.com adresı deyıl denme amaclı bızım musterı olur karsı taraf

benım ılk etapta sımdı ne yapmam gerekecek exchange 2010da bır ayarmı yapmam lazım aslında hıc bır sorun yoktu calısıyordu 1 anda durdu

maıl atıyor ama almıyor  

mailenable server tarafı dedıgın yer neresı oluyor  acaba 

bızım yapı su 1 adet maıl server var exchange   ve domaın natro tarafında tutuluyor ordada  mx 1  mx 2 bızım  statık ıp yazılı yaptıgım ıslemler bunlar ve bırde ıp mızı rezerve kaydı  yapıldı postaneden

mailenable dedıgın yerı anlayamadım

Gönderildi : 03/06/2011 21:38

Paylaş: