Forum

Exchange 2010 ADC m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 ADC mi Member Server mi ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
IBM x3650 M3 3 Adet sunucumuz var, bu üç sunucuyu DC, File Server ve birde Mail Server konfigre edeceğiz.
İşletim Sistemleri Windows Server 2008 R2. Ben üç sunucuyuda DC(DC, 2 ADC) yapmayı düşünüyorum.

Sormak istediğim şu; Exchange 2010 kuracağım mail sunucuyu ADC mi yoksa Member Server'mi yapmayalım.
Sizce Exchange 2010 hangi durumda daha verimli çalışır. Yada Exchange 2010 için doğru konfigürasyon nasıl olmalıdır ?

Teşekkürler
İyi Çalışmalar

Gönderildi : 23/05/2011 12:47

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Member olarak config etmen daha iyi olacaktır. ADC olarak yaplandırdığında ADC configleride geleceğinden ve sekronisazyon bu yönde olacağından bir yavaşlık meydana gelme olasılığı olabilir. Tabi mevcut yapının büyüklüğüne göre değerlendirmeler değişebilir.

Gönderildi : 23/05/2011 12:59

(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Member olarak config etmen daha iyi olacaktır. ADC olarak yaplandırdığında ADC configleride geleceğinden ve sekronisazyon bu yönde olacağından bir yavaşlık meydana gelme olasılığı olabilir. Tabi mevcut yapının büyüklüğüne göre değerlendirmeler değişebilir.

Teşekkür ederim Üstad, zaten 2 Adet sunucumuz DC olarak çalışıyor, Member Server olarak kullanmak sanırım daha verimli olacaktır.

Gönderildi : 23/05/2011 13:39

Paylaş: