Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 Kurulumdan Sonra Mail Atamıyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@emrekilinc1984)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar ben sistemime exchange server 2003 kurdum şirket içi mail alıp gönderiyorum fakat dışarı mail atmaya kalktığımda aşşağıdaki hatayı alıyorum.

not : bu hatayı outlook veriyor owa'danda göndermiyor , sanırım smtp connector falan bişiler oluşturmam lazım yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Alıcılardan bir tanesi sunucu tarafından
reddedildiği için ileti gönderilemiyor. Reddedilen e-posta adresi: 
Konu 'deneme', Hesap: '', Sunucu: , İletişim Kuralları: SMTP, Sunucu Yanıtı: '550 5.1.1
<
User unknown; rejecting', Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Sunucu
Hatası: 550, Hata numarası: 0x800CCC79

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2011 06:04

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba

geri dönen hata mesajında "user unknown" yani kullanıcı bilinmiyor hatası dönmüş. sanırım mail adresi yanlış başka yerlere gönderdiğiniz de ne oluyor?

Gönderildi : 22/05/2011 06:07

(@emrekilinc1984)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba ben exchange server 2003 kurdum fakat dışarı mail atmak için hiçbir ayar yapmadım sadece dışarıdaki alan adımdan mx kayıtlarını kendi statik ip'me yönlendirdim hiçbir adrese mail gitmiyor sunucu tarafından reddedildi diyor bununla ilgili makale varsa benimle paylaşırmısınız

Gönderildi : 22/05/2011 22:38

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Dış dünyaya  mail  atabilmeniz için öncelikle  bir  smtp  connector  oluşturmalısınız aşağıdaki  linkte  nasıl oluşturalacağını hakan hocamız  anlatmış.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/24/exchange-server-2003-zerinde-smtp-connector.aspx 

Portal da okadar  çok makale  varki artık neyi nasıl  aratacağımızı  bilmek lazım :))  tabi  bu iyi  birşey.. 

Gönderildi : 23/05/2011 00:41

Paylaş: