Forum

Exchange pop3 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange pop3 mail sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
680 Görüntüleme
(@ilkerturali)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Şirketimizde 3-4 gün önce exchange server kurduk.Şirket içi tüm mail aktivasyonlarını yaptık kullanıcıları oluşturduk hiç bir sorunumuz yok.Firma içinde mailleri POP3 olarakta kurduğumda herhangi bir sıkıntı yok mail gönderimi ve alımı yapıyor.Ama şirket dışında bir yerden outlook express yada microsoft outlook üzerinden mail adreslerini kurduğumda mail alıyor ama mail gönderiminde mail göndermiyor.

SMTP sunucusuyla ilgili sorun olduğunu belirten bir uyarı alıyorum.Mailde otomatik olarak giden kutusunda kalıyor.Outlook Web Access üzerinden mail gönderiyor ve alıyor.

SMTP sunucu portlarını 25 ve 587 olarak her iki türlü şekilde denedim göndermiyor.

pop3 : mail.sirketismi.com

smtp: mail.sirketismi.com olarak yapıyorum yada smtp ip aldığımız firmanın ip sini domain ismini yazıyorum yine mail gönderimi yapmıyor.

Parola kimlik doğrulmalarını da aktif ediyorum yine aynı sorun devam etmekte.

Modem den 25 ve 587 portlarınıda açayım dedim belki burdan sıkıntı oluşmuştur diye düşündüm ama sorun devam etmekte.

bununla ilgili çözüm sunabilirmisiniz bana?

Şimdiden kolay gelsin

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 06/05/2011 12:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18032
_

Firma dışından yollamak için authencation ayarlarını yapmanız gerekir.Yoksa localde çalışır dışarıda çalışmaz.Bunun için aşağıdaki gibi authencation ayarları yapmanız gerekir.Bu işlemden sonra sistemi restart etmelisiniz.

1-pop ayarları

sertifika yok ise üst resimdeki authencation ayarı seçili olacak.

2-Client recive connector ayarları

3-default connector

4-Outlookexpress kullandım ben mail ayarları

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/05/2011 13:42

(@ilkerturali)
Active Member
Konu başlatıcı

sizinle irtibata geçebilirmiyiz..?

Gönderildi : 06/05/2011 14:38

(@www-rizasahan-com)
_

Serverimin fanı gümledi aşırı yoğunum yukarıdaki ayarlar test edildi denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/05/2011 15:27

(@ilkerturali)
Active Member
Konu başlatıcı

deneyemedim sanırım yönetimsel araçlarda POP3 uygulaması aktif deil cd den yüklemem gerekicek.şehir dışında olduğum içinde işlemi gerçekleştiremedim..

Gönderildi : 07/05/2011 15:11

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin exchange versiyonu nedir?Ben 2007 veya 2010 olarak düşünerek yazdım.

Gönderildi : 07/05/2011 15:51

(@ilkerturali)
Active Member
Konu başlatıcı

bizimkisi exchange 2003 versiyonu

Gönderildi : 07/05/2011 18:18

(@ilkerturali)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey bu arada connectors bölümünde POP3 connectors die tanımlı bişey yok sadece OUT die tanımlanmış ve ip aldığımız firmanın domain adı olduğu tek bir bölüm var.Bundan kaynaklanabilir  mi yada

Acil yardımda bulursanız çok memnun olurum..

Gönderildi : 09/05/2011 15:09

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/15/exchange-server-2003-zerinde-pop3-connector.aspx  bu makaleden yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 09/05/2011 15:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Clientları neden POP3 olarak tanımlamak istiyorsunuz içerideki kullanıcıları mapi client  olarak  tanımlayın mobil kullanıcılar  için ise Rpc over Https özelliğini kullanın derim çok daha  kullanımı kolay olur  eger  pop3  için  ozel  bır sebepiniz  yoksa  tabi.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/04/26/rpc-over-https-single-server.aspx

Rıza Bey bu arada connectors bölümünde POP3 connectors die tanımlı bişey yok sadece OUT die tanımlanmış ve ip aldığımız firmanın domain adı olduğu tek bir bölüm var.Bundan kaynaklanabilir  mi yada

Acil yardımda bulursanız çok memnun olurum..

Gönderildi : 09/05/2011 21:30

(@ilkerturali)
Active Member
Konu başlatıcı

Cumhur Bey sizin verdiğiniz linkteki HTTP yönergelerini yapmaya çalıştım.Sertifikaları oluşturdum fakat IIS hizmetlerinde ayarları yaptım kaydet dediğimde Server üzerindeki WEB siteleri hizmetleri durduruldu hatası aldım..

Web siteleri hizmetlerini başlat dediğimde de başlatılamadı gibi bi uyarı alıyorum...

Gönderildi : 10/05/2011 00:42

Paylaş: