Forum

Exchange 2003'de ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003'de mailbox tan pst'a arşiv alma hk;

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
514 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Exchange 2003 lü bir ortamda kullanıcıların mailleri mailbox ta tutulmakta.

Outlook tarafında, mailleri pst'ye alıyorum. arşivleme yaparak. Fakat 2.5Gb' a ulaşınca arşiv duruyor. tekrar üzerine almıyor. Başka bir pst göstermem gerekiyor onada 2.5Gb almakta. Tek pst ye 10gb lık bir arşiv alamıyor muyum? Acaba böyle bir limit mi var?(maillerini pst te tutan kullanıcıların limit size ı 20gb bu arada, bu sorun sadece arşiv yapınca ortaya çıkıyor.)

Tşkler, İyi Çalışmalar....

Gönderildi : 06/05/2011 15:18

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İnceler misiniz.

http://support.microsoft.com/kb/832925

http://support.microsoft.com/kb/982577

http://www.outlookpower.com/issues/issue200511/00001669001.html

Ufuk Hocam, normalde outlook 2003 de pst boyutunu 20 gb a kadar saklatabiliyorum.

Bu registry ayarlarını yine yapmama gerek varmı ki?

Gönderildi : 06/05/2011 18:22

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Sorun yaşamıyorsanız çalışan sistemi değiştirmek mantıklı olmaz 🙂

Gönderildi : 06/05/2011 18:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

arkadaşım sen varsayılan yöntemle arşiv yapmayıpta kendine göre bir düzen geliştirirsen  daha rahat edersin.bu şekilde bence  edb  dosyası patlasada önemsiz bir durum halini almış oluyor.dilediği kadar patlayabilir !

outlookta bir dosya aç.bu dosyanın içine  inbox ve send  isimli iki dosya daha aç.

daha sonra içi boş halde pst şeklinde c veya d ye yedekle.outlookdan daha sonra bu dosyayı sil.daha sonra data file  managementdan az önce 200 kb lik şekilde yedeklediğin  pst yi add yöntemiyle outlooka entegre et.

kullanıcının  inbox ında ne varsa   entegre ettiğin dosyadaki inbox a  gidenlerde ne varsa send e kopyala.yada edb şişmesin istersen tamamen silebilirsin  hepsini kopyaladıktan sonra.istersen özel kişiler için özel dosyalarda oluşturabilirsin.

outlookdan sildigin her mail edb dende otomotik uçacagı için sallıyorum 10 gb maili olan bir kullanıcıyı bu şekilde yedekledikten sonra  maillerini ucurdugun zaman edb 10 gb boşalmış  olur.

şimdi  elinde  bütün maillerin yedeği olmuş oldu.bunuda 2 farklı locasyona kaydettiğin zaman  mail kayboldu arşiv nerde şimdi derdin ortadan kaybolmuş olur.

ben şahsen 8 gb  ye kadar tek dosya pst yaptım bu yöntemle.20 gb'ye kadar  yolu var 2007 outlookda ama ben en fazla 8 gb lik kullandım.saygılar. 

Gönderildi : 06/05/2011 19:12

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sorun yaşamıyorsanız çalışan sistemi değiştirmek mantıklı olmaz 🙂

Dadash senin dediklerinin bir kısmını yapıyorum ama blackberry kullanıcıları vs. mailbox ta tutmak zorundayım.

Ufuk hocam, arşivi başlatıığım zaman mailbox tan çekerken en fazla 2,5 gb çekebiliyor. bendeki tek sorun bu...

Syg..

Gönderildi : 09/05/2011 13:33

Paylaş: