Forum

Kişisel adres defte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kişisel adres defterleri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcıların posta kutularında bulunan adres defterlerinden, kullanıcıların silme yetkisini nasıl kaldırabilirim.

iyi çalışmalar

Kerem

Gönderildi : 13/04/2011 18:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Pst kullanıyorsanız eğer bu yerel disklerde saklandığı için merkezi olarak yapılması pek mümkün durmuyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2011 13:56

(@keremkoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler.

Hayır Pst kullanmıyoruz. Bütün kullanıcıların dataları Exchange 2007 üzerinde ( Bu arada Exchange 2007 olduğunu söylemeyi unuttum) 

Gönderildi : 14/04/2011 17:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Exchange kullanıyorsanız da bu durumda kontaklar aslen mailbox' ın bir parçası olduğu için zaten bu kullanıcıların erişim yetkisi vardır ve böyle bir yetkilendirme ekranı ben hiç görmedim, ama public folder üzerinde ortak bir kontak listesi açarsanız burada yetkilendirme yapabilirsiniz.

Ben yinede bir technet i kurcalayayım ama kişiye ait olması için verilen bir bölümün sadece okumaya açılması mantık hatası olacağı için böyle bir şey yapılmamış olabilir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2011 18:30

(@keremkoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki ben Exchange Management shellden kullanıcıların contacts larına başka bir kullanıcı için nasıl paylaşım izni verebilirim.

Aslen benden istenen: Kullanıcıların Mailboxlarındaki adres defterlerinden kayıt silememesi ayrıca müdürlerin bu adres defterelerine erişebiliyor olmaları. 

Gönderildi : 14/04/2011 22:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Exchange Server 2007 de mailbox folder yapısı tek kabul ediliyordu ancak bu özellik 2010 da değişti,  Add-MailboxFolderPermission komut seti ile bunu yapabileceğini düşünüyorum, detaylar için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsin

http://www.experts-exchange.com/Software/Server_Software/Email_Servers/Exchange/A_3620-Set-Outlook-Folder-Permissions-using-Powershell.html

Gönderildi : 15/04/2011 01:33

Paylaş: