Forum

Exchange 2007 Dağıt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Dağıtım Listesi Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
286 Görüntüleme
(@serkan_dogan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Exchange 2007 de dağıtım listesi oluşturdum ve Actice Directory den ilgili kullanıcıları o dağıtım listesine ekledim, sorunsuz çalışıyoru, dışarıdan ve içeriden o dağıtım listesine atılan mailler üye user lara ulaşıyor, 

Benim Sorunum; Bu dağıtım listesine aynı zamanda müşteri firmamızın bazı e-posta adreslerini de eklemek? Yani [email protected] diye mail gönderdiklerinde hem bizim hukuk grubundaki avukatlara hemde müşteri firmamızdaki [email protected] olan bir kaç adresede bu mailler gitsin...

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2011 18:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bunu Contact ekleyerek yapabilirsiniz. Tam hatıramıyorum ama Active Directory üzerinde sağ tıklayıp Contact oluşturun , Sonra bu contağı oluşturduğunuz Dist. Grubuna üye ediniz. Exchange üzerindede contact oluşturabiliyorsunuz.

Hocalarımız daha iyi bilirler ben tam emin değilim 🙂 Ama bu şekilde yapılıyor diye biliyorum. İsterseniz deneyin.

Gönderildi : 13/04/2011 21:29

(@hasankaraman)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhaba,

Exchange server üzerinde mail contact kısmı var, Buradan domainin dışındaki kullanıcılar için contact oluşuturup, oluşturduğun mail contactları dağıtım listesi içine ekleyebilirsin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/04/2011 03:09

(@serkan_dogan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi yaptım oldu...

Gönderildi : 14/04/2011 14:10

Paylaş: