Forum

microsoft manegemen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

microsoft manegement console hata mesajı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yeni sanal sistemde kurduğum exchange 2010 sp1 de aşağıdaki hata mesajını alıyorum. ad ve exchange aynı serverda.

No Exchange servers are available in any Active Directory sites.  You can't connect to remote Powershell on a computer that only has the Management Tools role installed.  It was running the command 'Discover-ExchangeServer -UseWIA $true -SuppressError $true -CurrentVersion 'Version 14.1 (Build 218.15)".

Gönderildi : 08/04/2011 16:10

(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member

merhaba benzer bir durum başıma gelmişti. iis üzerinden ilave eklediğiniz bindings varsa onu kaldırın. ben default web site üzerinde posta.sirket.com bindins tanımlamıştım. onu kaldırdıgımda management consolum açıldı. tekrar bindings tanımladım, sorun olmadı. denemeye değer...

Gönderildi : 12/04/2011 02:05

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Domain ile ilgili bir sorun olabilir. Hata mesajında AD site'ında bir exchange sunucusu bulamadığını söylüyor. Kurulumu enterprise admin ve scheme admin yetkisine sahip bir kullanıcı ile yapmış olmanız gerekiyor.

Adsiedit ile configuration partition'de exchange organizasyonunuzla ilgili bilgilerin bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/04/2011 13:15

Paylaş: