Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2007 kulanımı hakında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@alparslanmercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Biz firmamızda farklı mail sağlayıcılardan 13 den fazla mail kulanmaktayız office outlook bir zaman sonra yoğunluktan kasmaya başladı bizde microsoftun önerisiyle exchange server isimli yazılımı kurduk biz bu yazılımla outlookda yaptığımız gibi mail adreslerimiz üzerinden mail gönderip almayı istiyoruz ve ayrıca sunucumuza gelen bu mailleri tüm terminal kulanıcıları ek bir işlem yapmadan görebilsin istiyoruz bu konuda yardım edebilirseniz memlun olurum

Şimdiden ilginize teşekkürler 

İYİ Çalışmalar...

exchange dışında tüm kulanıcılara epostaları tek bir yerden göstere bilecek program varsa onuda deneye biliriz.

Gönderildi : 28/01/2011 22:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

keşke exchange server 2010 alsaydınız.

exchange server üzerinde bahsetmiş olduğunuz 13  tane farklı mail domainini başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

bunun için bahsettiğiniz olay çok genel bir durumdur. makaleler bölümünde Exchange server 2007 ile ilgili çok fazla sayıda kaynak mevcut.

siz exchange server kurup yapılandırdınız mı? herşey düzgün bir şekilde çalışıyor mu? eğer çalışyorsa bundan sonra artık sadece gerekli kuralları yazmak kalıyor size...

Gönderildi : 29/01/2011 01:55

(@alparslanmercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

evet kurdum outlook web dahil çalışıyor ama bu son bahsettiğiniz kural durumunu anlamadım açıklarmısınız

Send Connector
oluşturdum makalenizdeki gibi ama oda göndermedi mail dışarıya tüm aşamaların aynı şekilde sonuçlanmasına ramen

bu arada exchange server içinde mesajlaşma sorunsuz tüm kullanıcılarda hiç hata almadan çalışıyor

ama ne dişarı mail atabildim nede mail adreslerimizi tanımlayıp gönderip alamaya başlayamadım

Gönderildi : 30/01/2011 18:13

Paylaş: