Forum

Exchange Server'a e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server'a erişim gerçekleşmiyor

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Cok ciddi sekilde zor durumdayim arkadaslar. Kisaca durumu anlatayim. Exchange server 2007 kullaniyorduk ve ben sisteme bir tane exchange 2010 kurdum. butun mailboxlari ve public folderlari tasidim sistem sorunsuza yakin calisiyordu. networkte yer alan ve entourage kullanan birkac kullanicinin exchange baglantisi problem olusturmaya basladi ve bunlari exchange servera baglamaya calistigimda exchange server olarak administrative group gorunuyordu ve baglanti hatasina sebep olan durum buydu. daha sonra bu sorunu cozmek icin internette arastirma yaptim ve adsiedit icerisinden administrative group containerini tamamen silmem gerektigini anlatan bir dokuman ile karsilastim ve bende bu sekilde bir islem yaptim ancak bu sefer exchange tamamiyle gitti. artik organizasyonum icerisinde exchange baglantisi sifir. dc uzerinde adsiedit uzerinden sildigim kayit geri gelebilir die systemstate backup'tan gerı donus yaptım ama bu da cozum olmadı. Simdi exchange serverı tekrar çalıştırmak için ne yapmalıyım. Çok zor durumdayım ve yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 22/01/2011 02:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Exchange server, active directory üzerinde koşmuyor dimi?

exchange server setup recoverserver parametresi ile çalıştırıp deneyebilirsiniz. 

Setup /m:RecoverServer
yada organizasyonu tamamen kaldıracaksınız ve exchange yeniden kurup daha sonra Power Ontrack gibi bir yazılım ile exchange database açacaksınız ve içinden mailleri alacaksınız.
devamında da yeni sunucunuzda kullanıcılara import edeceksiniz.
kolay gelsin 

Gönderildi : 22/01/2011 02:50

Paylaş: