Forum

"Initializatio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Initialization Failed" Hatası

24 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,823 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi hocam;

Daha önceki mesajınızda verdiğiniz internet sayfasındaki komutları mı girdiniz? Yani kerbauth modulunu nasıl register ettiniz?

IIS altındaki powershell demişsiniz, bu alan Administrative Tools altındaki Internet Informations Services (IIS) Manager altından mı yer alıyor? "powershell icindeki modules kısmında add native modules kimindan ekleyerek sorunu çözdüm" çözdüm demişsiniz. Burada tam olarak yaptığınız işlem nedir?

Biraz detaya inebilirseniz sevinirim....

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771133%28WS.10%29.aspx

register edilmesi bu sayfada anlatıldığı gibi hocam 

IIS manager icinde default web site altinda Powershell klasoru var ona tek tiklayinca ekranin sag tarafinda modules var burdan  confiure native modules icinden kerbauth kutucugunun basina tick koyup iis'i restart ettim

Gönderildi : 10/01/2011 16:32

(@YusufCagan)
Gönderiler: 96
Estimable Member

merhabalar ali bey,

sorununuz windows credential manager ayarlarından kaynaklanıyor olabilir,start a basın arama çubuğuna credential manager yazın,sonra credential manager penceresini açın,oraya kendi kullanmış olduğunuz account için ekleme yapın.çünkü benim başımada böyle birşey geldi yanlış hatırlamıyorsam

Gönderildi : 10/01/2011 16:52

(@AliDemir)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vasvi hocam çok teşekkür ederim. Modules kısmından baktığımda kerbauth modülü zaten yer alıyor. winrm ile ilgili yapılması gerekenleri de yaptım ama sonuç değişmedi...

Gönderildi : 10/01/2011 17:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi hocam çok teşekkür ederim. Modules kısmından baktığımda kerbauth modülü zaten yer alıyor. winrm ile ilgili yapılması gerekenleri de yaptım ama sonuç değişmedi...

çözüm yedek alıp yeniden kurulum ve mailboxları geri dönmek olabilir bu durumda

yada baska bir makinan varsa EMC yi onu üzerine kurarak ordan yonetmeyide deneyebilirsin 

keşke daha fazla yardımımız dokunabilse idi 

kolay gelsin

Gönderildi : 10/01/2011 20:40

(@AliDemir)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Daha ne yapacaksınız hocam... Ben de geri yükleme gibi basit yolu değilde, çözüme ulaşmayı istiyorum. Sonuçta bu her zaman yapabileceğimiz bir işlem değil.

Herşey için teşekkürler...

Gönderildi : 10/01/2011 20:54

Sayfa 2 / 2
Paylaş: