Forum

"Initializatio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Initialization Failed" Hatası

24 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,774 Görüntüleme
(@AliDemir)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange sunucumda bazı yapılandırmalar yaparken ekteki resimdeki gibi bir hata aldım ve sunucuma hala ulaşamıyorum. Hatanın hangi değişikliklerden dolayı olduğu konusunda fazla bilgim yok; ama problem active directory ile arasındaki bağlantının kurulamamasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Sorunu nasıl çözebilirim?

Gönderildi : 05/01/2011 12:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ali bey,

Yapınız hakkında bilgi verebilirmisiniz ? Bu hatayı nerede alıyorsunuz ? Bu makine Exchange server mı yoksa yönetim makinesi mi ? dns i doğru konfigüre edilmiş mi ? dc ile iletişiminde problem var mı veya zaten dc üzerinde mi yüklü ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2011 19:34

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu hatayı Exchenge Server'ı çalıştırdığımda alıyorum. Aynı sunucu üzerinde DC'de kurulu ve daha önceden DC ile herhangi bir iletişim problemi yoktu. Şu an sorunun DC ile olan bağlantı probleminde kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda da fazla bir bilgim yok...

Gönderildi : 05/01/2011 19:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Çözüm aşağıdaki gibidir

http://msexchangeteam.com/archive/2010/02/04/453946.aspx

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2011 01:48

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Hakan Hocama ek olarak;

Exchange Management Console'u kapatın,

PowerShell 'i açın ve şu komutu girin; winrm quickconfig ya da winrm qc bu komut ile WinRM i tekrar konfigure etmiş olacaksınız. Exchange yapısınıda WinRM kullanılarak management console açılır. Eğer DC ile haberleşmesinde bir problem yok ise winrm qc ile EMC u açabiliyor olursunuz

Gönderildi : 06/01/2011 02:16

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam, bahsettiğiniz komutu çalıştırdım ve WinRM başarıyla konfigure edildi; ancak sorun hala devam ediyor. Hakan hocanın bahsettiği adresteki hata mesajlarıyla benim exchange server ın oluşturduğu hata mesajı farklı ve bu sayfadaki çözümleri nasıl uygulayacağımı bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 06/01/2011 12:39

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Sunucuyu restart ettiniz mi?

Gönderildi : 06/01/2011 12:52

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tabi birkaç kez yeniden başlattım...

Gönderildi : 06/01/2011 13:02

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

O halde sizin saat sorununuz var.

domain controller ( varsa diğer adc ler de dahil olmak üzere ) ve exchange sunucusunun saat ini kontrol edin. Aynı olmaları gerekiyor.

Gönderildi : 06/01/2011 13:16

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu işlemi nasıl yapacağım konusunda bilgi verebilir misiniz?

Gönderildi : 06/01/2011 14:01

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Yapacağınız bir işlem değil

dc lerde ve exchange server larda sunucu saatinin birbirleriyle aynı olup olmadığını kontrol edin.

Gönderildi : 06/01/2011 14:17

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

DC ve Exchange aynı sunucu içerisinde. Bu durumda saatlerinin farklı olmaması gerekiyor...

Gönderildi : 06/01/2011 14:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Exchange sunucumda bazı yapılandırmalar yaparken ekteki resimdeki gibi bir hata aldım ve sunucuma hala ulaşamıyorum. Hatanın hangi değişikliklerden dolayı olduğu konusunda fazla bilgim yok; ama problem active directory ile arasındaki bağlantının kurulamamasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Sorunu nasıl çözebilirim?

Set-User <username> -RemotePowerShellEnabled $True

username yerine DOMAIN\administrator yazip bunu powershell icinden calistirarak ayni sorundan kurtuldum hocam 

umarim isinize yarar

http://msexchangeteam.com/archive/2010/02/04/453946.aspx

daha once bu forumda verilmis olan şu adrese ulaştım

Gönderildi : 06/01/2011 18:56

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vasvi Hocam... ilginiz için teşekkürler. Belirttiğiniz komutu powershell den çalıştırdığımda aşağıdaki ibi bir uyarı alıyorum:

WARNING: The command completed successfuly but no settings of 'deneme.com.tr/Users/Administrator' have been modified.

Bu uyarı sonrasında exchange sunucuya hala erişemiyorum...

Komutu aynen aşığıdaki gibi kopyalayıp yapıştırdım. Komutun yazılışında herhangi bir problem olabilir mi?

Set-User deneme.com.tr\Administrator -RemotePowerShellEnabled $True

aynı komutu

Set-User Administrator -RemotePowerShellEnabled $True

şeklinde de denediğimde sonuç yine aynı...

Gönderildi : 07/01/2011 04:16

(@vasviuysal)
Üye

Vasvi Hocam... ilginiz için teşekkürler. Belirttiğiniz komutu powershell den çalıştırdığımda aşağıdaki ibi bir uyarı alıyorum:

WARNING: The command completed successfuly but no settings of 'deneme.com.tr/Users/Administrator' have been modified.

Bu uyarı sonrasında exchange sunucuya hala erişemiyorum...

Komutu aynen aşığıdaki gibi kopyalayıp yapıştırdım. Komutun yazılışında herhangi bir problem olabilir mi?

Set-User deneme.com.tr\Administrator -RemotePowerShellEnabled $True

aynı komutu

Set-User Administrator -RemotePowerShellEnabled $True

şeklinde de denediğimde sonuç yine aynı...

hocam dünden sonra benim EMC de yine uctu 

şu anda bende yine aynı durumdayım 

zaten yukardaki mesaj komut tamamlandı ama bir degisiklik yapılmadı demis 

internette birçok yerde bununla ilgili olarak winrm yi uninstall edip restart ettikten sonra yeniden kurup 

winrm quickconfig komutunu çalıştırınca düzelir gibi bilgiler var 

http://msexchangeteam.com/photos/postpictures3/images/453945/original.aspx

http://xunyangit.wordpress.com/2010/09/12/when-start-emc-or-ems-failed-in-exchange-2010-environment-should-check-these-steps/

bu ekrandaki kerbauth modulu yok bende onu eklemeye calisiyorum ama native degil managed olarak ekliyor 

dokumanlarda iis default site'ye gidip register edin denmis fakat nereden register edecegimi bulamadim 

Gönderildi : 07/01/2011 13:21

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vasvi hocam... Ne yaptınız, sorunu çözebildiniz mi?

Gönderildi : 10/01/2011 12:35

(@vasviuysal)
Üye

Vasvi hocam... Ne yaptınız, sorunu çözebildiniz mi?

evet hocam kerbauth modulunun nasıl register edilecegini nette aratıp buldugum komutla register ettikten sonra IIS altında

powershell icindeki modules kısmında add native modules kimindan ekleyerek sorunu çözdüm 

benim için ilginç bir deneyim oldu 

önce yeni kullanıcıların domain dışına mail atamaması ile başladı ,sonrasında OWA bozuldu ve ardından EMC ye erişim gitti 

backup alıp yeninden kurmaya hazırlanıyordum son denemelerim sonuç verdi 

umarım işinize yarar

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 10/01/2011 12:45

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vasvi hocam;

Daha önceki mesajınızda verdiğiniz internet sayfasındaki komutları mı girdiniz? Yani kerbauth modulunu nasıl register ettiniz?

IIS altındaki powershell demişsiniz, bu alan Administrative Tools altındaki Internet Informations Services (IIS) Manager altından mı yer alıyor? "powershell icindeki modules kısmında add native modules kimindan ekleyerek sorunu çözdüm" çözdüm demişsiniz. Burada tam olarak yaptığınız işlem nedir?

Biraz detaya inebilirseniz sevinirim....

Gönderildi : 10/01/2011 13:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Vasvi hocam;

Daha önceki mesajınızda verdiğiniz internet sayfasındaki komutları mı girdiniz? Yani kerbauth modulunu nasıl register ettiniz?

IIS altındaki powershell demişsiniz, bu alan Administrative Tools altındaki Internet Informations Services (IIS) Manager altından mı yer alıyor? "powershell icindeki modules kısmında add native modules kimindan ekleyerek sorunu çözdüm" çözdüm demişsiniz. Burada tam olarak yaptığınız işlem nedir?

Biraz detaya inebilirseniz sevinirim....

Ali bey size tavsiyem biraz makale okumanızdır. Genel olarak sorun çözümlerinde veya size verilen bilgilerin değerlendirilmesinde yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 10/01/2011 14:02

Sayfa 1 / 2
Paylaş: