Forum

exchange console a&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange console açarken hata

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Sistemimizde 2008 server üzerine 2007 exchange sp1 kurulu.Fakat exchange console açarken bana hata veriyor.Exchange servisleri aktif şekilde çalışıyor database mount şekilde.Çünkü ,Farklı server üzerine exchange console kurdum.Ve orda sorunsuz girebiliyorum mailbox ve userlar..Ama exchange kendi server üzerinden girerken hata veriyor.

Hatayı aşağıya yazdım.Yardımcı olursanız sevinirim..

Error reads:
Active Directory server exch01.xxx.com is not available. Error message: A local error occurred.
It was running command 'get-ExchangeAdministrator'.

The following error(s) were reported while loading topology information:

get-ExchangeServer
Failed
Error:
Active Directory server exch01.xxx.com is not available. Error message: A local error occurred.

A local error occurred.

get-UMServer
Failed
Error:

A local error occurred.

Gönderildi : 05/10/2010 18:39

(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Şunu fark ettim arkadaşlar...Domain admin olan yeni bir kullanıcı açıyorum.Bu user ile login olduğumda sorun yapmıyor..Hata vermiyor..

Denetim masası\sistem\gelişmiş ayarlar\kullanıcı profillerinden  admini sildim tekrar login oldum ama sorun düzelmedi..

Başka bir yerden ayar yapılmadımı gerekiyor acaba ?

Gönderildi : 05/10/2010 19:16

(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\MMC klasörünün içerisinde Exchange Management Consol isimli bir dosya var mı? Varsa kesip masaüstüne alıp, sonrasında tekrar EMC u açmayı deneyebilirmiyiz?

Bir alman forumunda farklı bir sorunla ilgili çözüm ararken böyle bir şeye denk gelmiştim. Hiç başıma gelmedi denemedim fakat siz bir deneyin isterseniz. Oda buna benzer bir sorunda böyle bir şey önermişti.

Gönderildi : 05/10/2010 22:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hüseyin bey o işlemi bende bir forum sitesinde görmüştüm..Ve yaptım aynısını ama sorun düzelmedi malesef..

Gönderildi : 06/10/2010 17:53

(@ufukturkay)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Hüseyin bey o işlemi bende bir forum sitesinde görmüştüm..Ve yaptım aynısını ama sorun düzelmedi malesef..

1.Start -> Run -> cmd

2.control keymgr.dll

3. Remove all stored passwords relating to Exchange servers and DCs

sanırım bu işinize yarayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2011 12:43

(@ufukturkay)
Gönderiler: 16
Eminent Member

1.Start -> Run -> cmd

2.control keymgr.dll

3. Remove all stored passwords relating to Exchange servers and DCs

sanırım bu işinize yarayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2011 12:44

Paylaş: