Forum

yeni user GAL de g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni user GAL de görünmüyor

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
992 Görüntüleme
(@sevim)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yeni eklediğim bir userı exchange 2007 de ekledikten sonra outlooklarda GAL de göremiyoruz.ALL USERS ı seçince orada gözüküyor.GAL de görünmesi için ne yapabilirim?Neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkürler

Gönderildi : 27/09/2010 14:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

offline adress bok u update ederseniz gözükür. Sonrasında oab yi outlook un download etmesi lazım.

Bunları yapmadan yoğunluk ile paralel yaklaşık 1 gün içinde gözükecektir.

Gönderildi : 27/09/2010 14:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

EMC / Recepient Configurtaion / Mailbox/ oluşturulan user mailbox için properties / general tabında Hide form exchange adress list işaretli ise kaldırınız.

Gönderildi : 27/09/2010 14:35

(@serkanbark)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba;

Offline Address book'u Rebuild edebilir :

Address book u download edebilir :

Yada Kullanıcının Exchange özelliklerinden "adres listesinden gizle" seçeneğini kontrol edebilirsiniz.

Iyi calismalar.

Gönderildi : 27/09/2010 14:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba

exchange 2007 ve 2010 da update nereden yapıyoruz.

Gönderildi : 28/09/2010 13:28

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Organization Configuration - Mailbox - Offline Address Book sağ tık Update.

Gönderildi : 28/09/2010 23:55

(@birolcakir)
Gönderiler: 4
New Member

Selam,

benzer sorun bende de var fakat biraz farklı. Bazı kullanıcılar güncel ancak bazıları hala 2 - 3 ay önceki listeyi gösteriyor.

Ayrıca Outlook da adres listesini alamıyor. Bu tüm kullanıcılar için geçerli (Gerçi ben 2 yıldır yaptığını hiç görmedim)

Yaptığım işlem ise olarak Default Globall address List i update ettim komutlarda bir sorun yaşamadım.

offline address book u update yaptım.

Peki yeni GAL oluşturup onu varsayılan yapabilirmiyiz. daha sonra Default Global Address List i silinirmi?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/12/2010 21:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

OAB yi download edemiyorsunuz sanırım. Event de logları incleyin bir problem vardır mutlaka. Burayada aktarırsanız bizde yardımcı olmaya çalışırız.

yeni GAL oluşturduktan sonra default GAL silinmez, manuel silmelisiniz. Yanlız yeni GAL i OAB ye eklemenizde oab yi indirmeniz anlamına gelmez. bir problem oldugu kesin. önce bunu çözmek gerekir.

Gönderildi : 06/12/2010 22:31

(@birolcakir)
New Member

Selam Bugra bey,

Sanirim sorun bir ara ADC kurmustum fakat DNS ve Active Directory Replikasyon sorunu yasayinca zorlu bir dcpromo /forceremovel ile kaldirabilmistim. event loglara baktim error olmasada uyarilar vermis ve ADC  yi bulamadigi uyarilari yazmis. Saniyorum tam ADC temizlenmemis ve ondaki kayitlari goruyor olabilirmi?

Yinede OAB yukleme hatasi bu olaylardan oncede vardi.

Oncelikle su ADC kalintilarini nasil temizlerim? Belkide buyuk olcude sorunlari cozmus olacagim.

Gönderildi : 07/12/2010 17:24

(@birolcakir)
New Member

Tekrar selam,

Bendeki GAL sorunu `hide from exchange address list` isaretinden kaynaklaniyormus. aktif kullanilmayan ve mail atmayan hesaplar oldugu icin farkedemedim.

Gönderildi : 07/12/2010 23:56

Paylaş: