Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail gelmiyor

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
296 Görüntüleme
(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar exchange i ve mail serverı bugun ilk defa kullanıyorum bir sorun var yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. domainimizdeki bir kullanıcı mail alamıyor. detaylarıyla ne yapmam gerektiğini belirtebilirmisiniz? saygılarımla

Gönderildi : 18/09/2010 13:44

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Kullandığınız sistemi ve kullanıcı sistemini ayrıntılı bir şekilde belirtirseniz çözüm için daha hızlı cevap alabileceğinizi düşünüyorum.

Gönderildi : 18/09/2010 13:54

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam exchange serverımız bir sanal makine üzerinde ve oraya baglanarak ad, exchange işlemlerini yapıyoruz.Kullanıcıda product departmanında calısan biri. Kullanıcıya gelen mailleri trace ettim hakkaten ulasmıyor bir NDR hatası gösteriyor. Nasıl çözebilirim? Acaba mail kutusumu dolu yani kotamı doldu. Kullanıcının mail kutusunun dolup dolmadıgını nasıl görebiliyoruz?

Gönderildi : 18/09/2010 14:00

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam kullanıya test maili gönderdim ama bana ulasmadı raporu geldi raporda kullanıcnın posta kutusunun dolu oldugunu söylüyor ama kullanıcıya sordum hepsini temizledim diyor?

Gönderildi : 18/09/2010 14:19

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir cevap verecek yok mu Allah aşkına?

Gönderildi : 18/09/2010 14:47

(@kaantekkol)
Noble Member

Exchange yönetim konsolu üzerinde Posta kutuları şeklinde bölüm vardı. Orada kullanıcının posta kutusunun boyutunu görebilirsin. Posta kutusu için bir sınır belirtmişmiydin?

Gönderildi : 18/09/2010 14:53

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Exchange System Manager ı görebiliyorum bugun ilk defa elimi aldım bu serverı. Normalde ben kullanmıyorum ofiste kimse yok. Yönetim Konsolunu bulamadım hala. Posta kutusu butun kullanıcılar 100 mb hakkı var

Gönderildi : 18/09/2010 15:03

(@kaantekkol)
Noble Member

system manager içerisinde - administrative groups - servers - serveradı - First Storage Group - Mailbox store - mailbox içerisinde kullanıcının posta kutu boyutunu görebilirsin. (exchange 2003 için) Ama şöyle bir durum var. Mailler dışarıdaki bir mail sunucudan çekiliyorsa pop connector ile dışardaki hizmet aldığınız firma üzerindeki posta kutusu dolmuşda olabilir.

Gönderildi : 18/09/2010 18:51

Paylaş: