Forum

Exchange Mail almıy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail almıyor (2003)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar,

Bizim Server'da (DC + Exc.) bir network problemi çıkmıştı. Network üzerinden hiç suretle server'a bağlanamıyorduk. (Windows Update den kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yaptımsa çözemedim.) Daha önce aldığım bir Sistem Image ye geri yükleme yaptım.

Geri yüklemeden sonra ilk etap da mailler gelmiyordu. Ve Spam binlerce spam mail gönderiyorduk. Daha sonra ben User (administrator) posta kutusunu sildim ve tekrar oluşturdum. Daha sonra mailler gelmeye başlamıştı. Ben Spam mail problemi için uğraşmaya başladım ve Relay açık kaldığından dolayı gönderdiğimizi farkettim ve Relay'ı kapattım. Şimdi Spam mail göndermiyoruz =))) ayrıca smarthost kurdum ve şuan mail gönderme düzgün olarak çalışıyor. Fakat mailler yine gelmemeye başladı ve çözemiyorum.

Gmail den mail gönderiyorum. İletilemedi cevabıda gelmiyor. Mailbox sayılardan kontrol ediyorum ve bir artış göremiyorum.

Yaptığım SMTP ayarlarından birisi bu durumu engelliyor olabilir mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

mail.tegra.com.tr

Gönderildi : 05/09/2010 05:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Arkadaşlar selamlar,

Bizim Server'da (DC + Exc.) bir network problemi çıkmıştı. Network üzerinden hiç suretle server'a bağlanamıyorduk. (Windows Update den kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yaptımsa çözemedim.) Daha önce aldığım bir Sistem Image ye geri yükleme yaptım.

Geri yüklemeden sonra ilk etap da mailler gelmiyordu. Ve Spam binlerce spam mail gönderiyorduk. Daha sonra ben User (administrator) posta kutusunu sildim ve tekrar oluşturdum. Daha sonra mailler gelmeye başlamıştı. Ben Spam mail problemi için uğraşmaya başladım ve Relay açık kaldığından dolayı gönderdiğimizi farkettim ve Relay'ı kapattım. Şimdi Spam mail göndermiyoruz =))) ayrıca smarthost kurdum ve şuan mail gönderme düzgün olarak çalışıyor. Fakat mailler yine gelmemeye başladı ve çözemiyorum.

Gmail den mail gönderiyorum. İletilemedi cevabıda gelmiyor. Mailbox sayılardan kontrol ediyorum ve bir artış göremiyorum.

Yaptığım SMTP ayarlarından birisi bu durumu engelliyor olabilir mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

mail.tegra.com.tr

Merhaba,

Blacklistte görünüyorsunuz. Bunun için mx,ptr ve spf kayıtlarınızı kontrol ediniz. Exchange serverı relaya kapatın.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/28/spam-mail-ve-rbl-realtime-blackhole-list-aras-ndaki-li-ki.aspx

Gönderildi : 05/09/2010 05:21

Paylaş: