Forum

iki farklı lokasyon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki farklı lokasyondaki exchange birlestirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar mustermiz de yaklasık 200 user olacak sekılde IT alt yapı calısması yapmakdayım

iki farklı firma olarak hızmet verıyorlar ben yeni binada tasındıkları zaman iki firmayı tek dc ve exchange server uzerinde toplamak istiyorum cunki su an 2 adet dc 2 adet blackberry 2 adet Muhasebe  vs...... var  tabii su an iki farklı exchange uzerinde bagımısız calısıyorlar benim istegim su iki farklı firma gibi yine kurulum yaparsam hem maliyet hemde yonetimi cok zor olacak benim icin cluster yapmayı dusunuyorum benim derdim tek exhange olursa ornek verıyorum exchange server da sıkıntı oldu iki firma birden off olacak bunu en saglıklı sekılde nasıl cozebilirim  VMware uzerinde yeni yerde kurulum yapmayı dusunuyorum

Not:Yonetimden 5 veya 6 kisi icin su an contact yaratarak buna gelen su kisiye dussun gibi yonlenmelerim var bu karmasıklık dan da kurtulmus olacagım eger tek exchange olursa 

tesekkurler

Gönderildi : 05/09/2010 02:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Zor bir yapı istediğiniz ama aşağıdaki makale serisi ile yapabilirsiniz

http://www.msexchange.org/articles_tutorials/exchange-server-2007/migration-deployment/shared-hosting-exchange-2007-part1.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/09/2010 04:23

Paylaş: