Yüksek mb lı m...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Yüksek mb lı mailler exchange 2007 ye düşmüyor.  

  RSS
savas_ozer_
(@savas_ozer_)
Üye

Arkadaşlar merhaba.


 Brightmail ve Exchange 2007 kullanıyorum.kendi kişisel mailimden bir mail atıyorum 9 mb lık ( ki 30 mb a kadar gonderim alım yapabiliyor pop 3 destekli doruk netden host ediliyor ) bu mail exchangeime gelmiyor bir hata mesajı da gelmiyor bende Doruk net uzerinden bir log kaydı istedim gelen hata şu şekilde dediler.


Hata mesajı : Remote host .....com.tr [ip adresi] closed connection in response to end of data
Açıklaması : Gönderdiğiniz e-postanın boyutu bir miktar büyük olduğu için transferi uzun zaman alıyor. Büyük ihtimalle sunucunuzdaki connection time out limiti gereken bu sürenin altında ve sunucunuz bu yüzden bağlantıyı kendiliğinden kesiyor.


ve birde şöyle bir açıklama yaptılar.


Malesef exchange sunucunuz ile ilgili ayarlara müdahale edemiyoruz. Size faydalı olabilecek bir bilgiyi siziinle aşağıda paylaşıyoruz. Bu bilgileri inceleyebilirsiniz.


What is the connectiontimeout interval on the receive connector? By default on a Hub Transport it is 10mins, on an Edge server it is 5mins. It could be that the mail items are taking longer than these thresholds to complete the transaction.

Check the connection timeout using

Get-ReceiveConnector | fl Id*,*connectiontime*

Change the ConnectionTimeOut value

Set-Receiveconnector -ConnectionTimeOut 00:20:00

This will change it to 20mins for instance.


Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Alıntı
Gönderildi : 27/08/2010 14:23
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

Exchange Server, default da maksimum 10MB mail alabilir şeklinde set edilmiştir. Siz bu limiti yükseltebilirsiniz;

Exchange 2007 management console --> organization conf. --> hub transport --> buradan dış bacağa bakan receive connector e çift tıklayın altta 10240 ı göreceksiniz. Bu değer receive connector ün en fazla 10MB mail alacağını gösterir. Yükseltebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/08/2010 05:02
Paylaş: