Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

imap4

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
301 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yeni bir exchange server kurulumunu yaptım herşeyi makalelere uygun şekilde ayarladım düzenledim. Lakin default da stopped gelen IMAP4 NNTP POP3 servislerini çalıştırmaya çalıştığımda aşağıda ki resimde de göstermiş olduğum "The services did not respond to the start or control request in a timely fashion." hata mesajını alıyorum. IIS normal bir şekilde çalışıyor sorun yok. Konu ile ilgili fikir ve önerilerinize muhtacım.

Gönderildi : 26/08/2010 16:17

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

post içinde paylaşılan bir resim bulunmamaktadır.

tekrardan paylaşmanızı isteyeceğim.

Gönderildi : 27/08/2010 03:06

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Servislerden Microsoft Exchange Pop3, NNTP, IMAP4 otomatik yapıp, çalıştırın. 

Gönderildi : 27/08/2010 04:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam zaten imap4 servisini başlattığımda hatayı alıyorum sorun orda bir start olsa sorun olmayacakta.

Gönderildi : 27/08/2010 15:46

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

imap servisini start et konutunu verin ardından event viewer a gidin application tabı altında bu servisi başlatamaması ile ilgili hata-lar verecektir. Buraya aktarın lütfen, yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 27/08/2010 15:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bugra hocam event düşen hata mesajı aşağıdaki gibidir..

The Microsoft Exchange IMAP4 service failed to start due to the following error:

The executable program that this service is configured to run in does not implement the service.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Gönderildi : 30/08/2010 17:32

Paylaş: