Forum

Exchange 2010 Outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Outlook Anywhere hatası

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Exchange 2010'a yeni geçiş yaptık. Fakat Outlook Anywhere ayarında sorun yaşıyorum. http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/05/30/exchange-server-2010-outlook-anywhere.aspx  deki makaleye göre ayarları yaptım. exRCA üzerinden outlook anywhere için test yaptığımda şu hatayı veriyor:

Certificate trust validation failed.

Additional Details
  The certificate chain couldn't be built. You may be missing required intermediate certificates.

Additional Details
  The certificate chain couldn't be built. You may be missing required intermediate certificates.

Additional Details

Exchange 2010 üzerinde CA kurulu ve burdan sertifikayı yaratıp makaledeki gibi sertifikayı ekledim. Outlook 2007 üzerinden exchsrv.domain.local şeklinde Exchange ayarı yaptığımda da "Action cannot be completed. Connection to Microsoft Exchange is unavailable. Outlook must be online or connected to complete this action" hatası veriyor. Exchange üzerinde NTLM authentication seçili, outlook üzerinde de aynı seçili.

Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 15/08/2010 02:58

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

deneme yaptığın client domaine member mi yoksa domain dışı bir pc mi outlook anywhere kullanman için cliente sertifika yüklemen gerekiyor....

Gönderildi : 15/08/2010 03:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

O konuda bilgim yok. Kullanıcılar evlerindeki laptoplardan girecekler. Domainemi üye olmaları gerekiyor?. Yükleyeceüm sertifika Exchangede CA ile yarattığım sertifikamı?

Gönderildi : 15/08/2010 13:29

(@cemengin)
Noble Member

evet exchangeye yüklediğin sertifikayı kullanıcılara yüklemen gerekiyor domainde değil ise kullanıcılar ozaman sertifika yüklemen gerekicek....

Gönderildi : 15/08/2010 18:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cem bey cevabınız için teşekkürler. Pazartesi ilk iş denemek olacak. Umarım bağlantı sorunumu çözer.

Gönderildi : 15/08/2010 18:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Aklıma gelmişken, IIS üzerinde RPC üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması gerekiyormu?. DNS içinde autodiscover için A, CNAME ve SRV kayıtlarıda açtım.

Gönderildi : 15/08/2010 19:04

(@cemengin)
Noble Member

birde autodiscover kaydını çalıştığın isp firmasında yani dns lerin tutulduğu dns firmasında açtırırsan iyi olur iis te yeni oluşturduğun sertifikayı 443 nolu porta atamışmı onu bir kontrol et....

çalışıp çalışmadığını şirket içinde domainde üye olan bir pc de deneyebilirsin ..... çalışırsa eğer zaten dışardada bu dediklerimi yaparsan çalışır.. ama şirket içinde çalışmaz ise ozaman sorun var onu çözmen gerekir derim.

Gönderildi : 15/08/2010 23:41

Paylaş: