Forum

exchange 2010 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 kurulum sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

sistemimde 2 tane 2008 r2 enterprise kulu server var. bunlardan bir tanesi dc domain diğeri buna bağlı member serverü

ben member server olan server a exchange 2010 kurmak istiyorum. bunun için gerekli bilenşenleri kurmak için role kısmında  ACTİVE DİRECTORY

DOMAİN SERVİS rolünü kuruyorum. fakat kurulduktan sonra rolü lısmında bu rol kırmızı işaretli gözüküyor ve servis kısmında servis stop olarak

gözüküyor. star yaptığımda the service couldnt start because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it yazıyor. ve start

olmuyor. acaba r2 enterğrise olduğu içinmi

2) ayriyeten yine exchange2010 kuracağım bu makinaya role ksmında active directory certificate rolünü kurmak istediğimde active directory domain

services rolünü kaldırmamı istiyor. ben bu roü kaldırmadan bu makinaya certificate rolünü kuramammı. kurmak istiyorum çünü certifka kurmak istiyorum 

Gönderildi : 19/07/2010 20:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,Biraz dilimiz için imla kurallarına özen gösterirseniz iyi olur.Kurulum konusunda ise http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/04/19/exchange-server-2010-kurulumu.aspx  bu makaleye dikkatlice göz atmanızda yarar var.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2010 20:30

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Enterprise ile ilgisi yok.

Member sunucunuzda power shell açın ve aşağıda ki komutları girin.

Import-Module ServerManager

Add-WindowsFeature NET-Framework,RSAT-ADDS,Web-Server,Web-Basic-Auth,Web-Windows-Auth,Web-Metabase,Web-Net-Ext,Web-Lgcy-Mgmt-Console,WAS-Process-Model,RSAT-Web-Server,Web-ISAPI-Ext,Web-Digest-Auth,Web-Dyn-Compression,NET-HTTP-Activation,RPC-Over-HTTP-Proxy -Restart

Daha sonra sunucu otomatik restart olacak. Net tcp sharing servisini otomatik'e alın. Kuruluma başlayabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra'da ca servisini kurabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/07/2010 20:33

Paylaş: