Forum

Exchange sunucu rol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange sunucu rolünü öğrenme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
301 Görüntüleme
(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Sistemimde daha önceden kurulmuş olan  ve  şu anda kuran kişiye ulaşamadığım 2 adet Exchange 2007 server mevcut.

1. Exchange de kullanıcılar Outlookları ile buraya bağlanıyorlar . Owa ya da buradan bağlanıyorlar. servislerde tüm exchange servisleri açık

2. Exhange de ise yine tüm kullanıcılar var ama hiç bir makine buraya bağlanmıyor. Bu makineyi kullanmıyor. Sadece Journaling hesabının mailbox database i bu serverda ama onda da 3 - 5 kb mail ancak var. yani 

Ancak şöyle bir durum oldu kullanıcıların outlookları 2.exchange için sertifika hatası verdiler. Bu problemi düzelttik ama benim merak ettiğim

Exchange in hangi amaçla kullanıldığını nasıl öğrenebilirim ? ben 2. exchange makinesini kaldırmayı planlıyordum

iyi çalışmalar

Kerem Köy

Gönderildi : 17/07/2010 13:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

üzerinde hiçbirşey yoksa kaldırabilirsiniz. mailboxların birinci sunucuda olduğundan emin olun.

ayrıca ikinci sunucuyu kapatın ve mesajlaşma sisteminizi test edin bakalım bir aksama var mı. eğer yoksa kaldırabilirsiniz. sorun olmaz.

kolay gelsin

Gönderildi : 17/07/2010 14:09

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Kerem Bey , journiling hesabı kendi üzerinde data tutmıcak şekilde
konumlandırılmış olabilir.Yani mailleri toplayıp bir arşivleme
uygulaması tarafından çekiliyor olabilir. 🙂 bunun böyle olmadığından emin
olabilirseniz 2.exchangei kaldırmınız mantıklı bunu denemek için 2 .
sunucuyu durdurup deneyin Mumin Hocamın dediği gibi.Birde 3-5 kblik mailleri ndeğişim gösterip
göstermediğine bakın yani db de hep aynı 3-5 kb lik maillermi mevcut.

Gönderildi : 20/07/2010 15:22

Paylaş: