Forum

Exchange mail ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange mail çekme süresi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar dışarıdan mail hizmeti alıyorum exchange 2003 kullanıyorum localdeki bu exchange'min mail hizmeti aldığım yerden mailleri kontrol edip çekme sıklığı nedir ve bu süreyi en aza nasıl indirebilirim, ayarları nerededir?

Gönderildi : 04/06/2010 18:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer mx kayıtlarınız direk olarak sizin real ip adresinize yönlendirilmiş ise direk alır bir süre yoktur. 

ancak kullandığınız sürüm SBS sürümü ise ve pop3 connector ile çekiyorsanız default süresi 15 dakikadır.

kolay gelsin

Gönderildi : 04/06/2010 19:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Teşekkürler Mümin bey anlamadığım bir konu var belirttiğim gibi exchange yapım localde çalışıyor mail hizmetini dışarıdan alıyorum exchange üzerinde hiç bir ayar yapmadım. Sadece active diretoryden kullanıcıları oluştururken posta kutusu oluşturdum ve kullanıcılara bu local exchange hesaplarını ve pop3 mail hesaplarını tanımladm hiç bir ayar yapmadığım halde exchange server nasıl gidip maillleri mail hizmeti aldığım yerden çekiyor yada şu şekildemi oluyor ben outlooku açınca mailler düşüyor local exchange posta kutusuna düştüğü için kullanıcılar owa'ya giriş yaptıklarında orada da görebiliyorlar...

SBS üzerinde pop3 connector süresini düşürmenin yolları varmıdır hep 15 dakikada sabit kalıyor düşmüyor bende.

Şimiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/06/2010 13:41

Paylaş: