Forum

Brightstor yedeklem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Brightstor yedeklemesinde failed sorunu.

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@CihatCaliskan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba;

Brightstor ile kasede yedek alırken 2 kısımda hata veriyor bu sorunu gideremedim log'u aşağıda veriyorum. şimdiden teşekkürler.

Yedeklemeye başlarken ilk önce;

W3073
Unable to logon as user. (USER=nbhsys, EC=Logon failure: unknown user name or bad password.)

bu hatayı alıyorum oysa herhangi bir yerde nbhsys kullanıcı adı ile bağlanmıyorum tüm şifreleri baştan aşağı düzenledim.

Ardından;

Job No....................... 3
Job ID....................... 2171
Workstation.................. EX
Source....................... Microsoft Exchange Writer\Microsoft Exchange Server\Microsoft Information Store\EX\First Storage Group
Target....................... 6/04/10 7:43 AM, ID A1D4, Sequence #1
Session...................... 3
Start Time................... 6/04/10  9:14 AM
Session Method............... Full
E3392
Backup server TCP reconnection timeout.  (AGENT=xxx.xxx.xxx.x (EX), Network Error=0x9)
N8640
dbaexchis Version 11.5 Build 4402 3-1-2007 Microsoft Exchange Server 2K/up
N8653
Converting connection protocol to named pipes due to connection error.

bu hatayı veriyor ve diğer göreve geçiyor. Microsoft Exchange Writer nedir diye araştırdım fakat işime yarayan herhangi bir bilgi bulamadım eğer önemli bir şey değil ise bunu yedek alınan veriler arasından kaldırayım.

Job ID....................... 2171
Workstation..................EX
Source....................... dbaexsis\First Storage Group
Target....................... 6/04/10 7:43 AM, ID A1D4, Sequence #1
Session...................... 5
Start Time................... 6/04/10 10:59 AM
Session Method............... Exchange Document Level - Full
AW9621 Failed to back up 60 mailboxes.

Total Directories............ 0
Total File(s)................ 298,424
Total Skip(s)................ 60
Total Size (Disk)............ 27,380.10 MB
Total Size (Media)........... 21,243.43 MB
Elapsed Time................. 2h 16m 44s
Average Throughput........... 200.24 MB/min
Total Error(s)/Warning(s).... 0/1
Session Status............... Incomplete

Yukarıdaki ise aldığım diğer hata.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 04/06/2010 18:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, Backup Agent' ta bu kullanıcı tanımlı olabilir mi? Burada caroot userı tanımlı ve şifresi girilmiş halde olmalı. Yoksa bu hatayı alabilirsiniz veya sorunlu kullanıcı ile servis başlatma yetkiniz var mı yok mu bunu kontrol edin.

Gönderildi : 04/06/2010 19:38

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Backup Agent Admin'i inceledim fakat herhangi bir yere tanımlı nbhsys diye bir kullanıcı yok. Caroot user ise tanımlı ve şifresi girilmiş durumda. Hatta yedek aldığı exchange server şifrelerini tekrar kontrol ettim fakat bu kısımlarda bir sorun yok. Microsoft Exchange Writer ne işe yaramakta bu konuda bilginiz var mı? Çünkü nbhsys kullanıcı hatası versede diğer yedeklemeleri yapıyor. Microsoft Exchange Writer'ın eğer önemi yoksa yedek alınanların arasından kaldırmam sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/06/2010 20:21

(@cozumpark)

Ben CA ile backup alıyorum ve sorunsuz ilerliyor. Writerı almanıza bu anlamda gerek yok. Fakat konuyu araştırarak bilgi dönmeye çalışacağım.

Gönderildi : 04/06/2010 20:25

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben de CA ile günlük ve haftalık yedekler alıyorum ve sorun yok. Sadece exchange üzerinde haftanın 3 günü yedekleme sıkıntısı yaşıyorum. Ben yedekleme alırken exchange sunucu görevine devam ediyor. Bununla alakalı bir sorun olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 04/06/2010 20:30

(@cozumpark)

Writer durumunu bilmiyorum. VSS ile ilgili ise yapabilir. Fakat normal şartlarda online backup alır CA, yani normalde böyle bir sorun yaşanmaz.

Gönderildi : 04/06/2010 20:47

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba,

W3073
Unable to logon as user. (USER=nbhsys, EC=Logon failure:
unknown user name or bad password.)

bu sorunu düzelttim, şöyle ki; Quick Start / Server Admin / Admin /  BrightStor ARCserve Backup System Account ** kısmındaki kullanıcı adı ve şifresi imiş.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve bir küçük sorum daha var, artık failed almıyorum ancak;

Session Status............... Finished -- (Görevi bitirdikten sonra aşağıdaki uyarıyı veriyor.)
N8640
dbaexchis Version 11.5 Build 4402 3-1-2007 Microsoft Exchange Server 2K/up
N8653
Converting connection protocol to named pipes due to connection error.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Job ID....................... 2186
Workstation.................. EX
Source....................... dbaexsis\First Storage Group
Target....................... CAR EXCH 1, ID 5D8B, Sequence #1
Session...................... 4
Start Time................... 6/16/10 11:39 AM
Session Method............... Exchange Document Level - Full
AW9621 Failed to back up 60 mailboxes.

------------------------------------------------------------------------------------------

ve bu uyarıyı veriyor,

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 16/06/2010 18:35

(@cozumpark)

Selam, sorunun çözüldüğüne sevindim. İkinci sorunuzu şöyle açıklayayım. Exchange Agent TCP/IP üzerinden haberleşemiyor default olarak CA' de. Bu da performansta düşüş yaratıyor. Uyarıyı almamak için Program Files altından CA klasörünün altına geçin, Shared Components altında Brightstore klasörüne geçin. PortsConfig.cfg dosyasını notepad ile açın ve "Exchange Server Level Backup" değerini bulun bunun karşısında haberleşen port yazar, bunu bir yere not edin.

Start - Programs' tan CA' in altından Exchange Agent Configuration' ı açın, next ile ilerleyip port bölümüne yukarıda anlattım gibi not aldığınız portu yazın. sonra services.msc ile windows servislerini açıp CA Backup Agent RPC servisini restart edin. Muhtemelen hatayı almayacaksınız.

Not : Localde kullanılan ve portları kesen firewall gibi bir uygulama varsa ilgili porta izin de vermeniz gerekebilir.

Gönderildi : 16/06/2010 20:24

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, Yarın denedikten sonra dönüş yapacağım.

Gönderildi : 16/06/2010 21:01

(@CihatCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, exchange yedeğini almadan önce düzenleme yoluna gittim. Ancak "Start - Programs' tan CA' in altından Exchange Agent Configuration' ı açın, next ile ilerleyip port bölümü" kısmında takıldım CA'nın altında Exchange Agent Configuration yok. Uyarı verecek ancak ben yine de başlattım exc yedek alımını bu gün de. yoksa yetişmiyor. Gelen bilgiler ışığında pazartesi exc'i sorunsuz alacağım umarım sayenizde 🙂

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/06/2010 11:03

(@duhan)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhaba, benim şöle bir sorunum var. Gündüz job tanımı yapmak için Backup listesine giriyorum ve yedek alacağım bütün bilgisayarları görüp seçiyorum. Gece backup'ı başlaması için ayarlıyorum. Ertesi gün geldiğimde failed'a düştüğünü görüyorum. Logları okuduğumda E3691 Connection to server lost. (SERVER=\\PC-03) diye bir log var. Gece sorun ne oluyor diye bi akşam kaldım. Gündüz Job tanımı için baktığım Backup listesinde görüp ulaşabildiğim bilgisayarlara akşam yine aynı backup listesinde ulaşamıyorum. Hata olarak "the network path was not found" diyor. Aynı bilgisayara ping ve uzak bağlantı yapabiliyorum. Ertesi gün sabah gelip tekrar listeyi kontrol ettiğimde yine ulaşabiliyorum. Sorun neden olabilir acaba fikri olan var mı?

Gönderildi : 11/12/2010 14:20

Paylaş: