Forum

Exchange 2007 okunm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 okunmuş eski mailler okunmamış gibi yeniden geliyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

exchange serverde gece saatlerinde mail trafiğim durmakta idi bunu iphone telefondan görebilmekteyim gece duruyor sabah saat 10 gibi yeniden başlıyor fakat outlooklarda ve owada sorun yaşanmamaktadır. bende sabah exchange serveri yeniden başlattım fakat bu seferde daha önce gelmiş ve okunmuş olan mailler sanki yeni geliyormuş gibi gelmeye başladı ve halada gelmekte. outlokklar cache modda çalışmakta. exchange serverim 2007 standart sp1.

teşekkürler.

Gönderildi : 14/05/2010 18:05

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

exchange yeniden başlattım, client tarafaında mail hesabını yeniden kurdum fakat hala eski mailler okunmamış yeni mail gibi geliyorlar.

Gönderildi : 14/05/2010 18:55

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözemedim her hangibi bir hata da almıyorum client ve server tarafından ve aklıma şöyle bir şey geliyor; gelen eski maillerin tarihi itibarıyla baktığımda 6 ay önceden mailler gelmeye başladı şuann iti baren ise mayıs ayının ilk haftalarında gelen mailler yeniden geliyormuş gibi sisteme düşmeye başladı ve kanımca taraih olarak 14 mayısa ulaştığında da kesilecektir maillerin ikinci kez gelmesi. ve bu mailler exchange tarafında okundu olarak işaretlenmemiş olma ihtimalinde yüksek diye düşünüyorum.

Gönderildi : 14/05/2010 19:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Exchange server gece neden duraksıyor önce bunu bulmak lazım? Logları inceleyin. Disklerde 4 gb altı yermi kalmış kontrol edelim?Gece mail akışı durduğunda information servisi stop durumda mı?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/05/2010 15:36

Paylaş: