Forum

The Exchange server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The Exchange server is in an inconsistent state Hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
294 Görüntüleme
(@mayucelen)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Server 2008 e Exchange 2010 kurulumu yapmak istedim, bir ara herşey tamamdı fakat information store hizmetinin çalışmaması sonucu server çalışmadı, Exchange yi kaldırdım ve tekrar kurulum yaptığımda ise The Exchange server is in an inconsistent state ile karşılaştım, Listelerde çözümün aşağıda olduğunu yazdılar ve bende aşağıda söylenenleri yaptım

*********************************************************************************** 

To remove the Exchange 2007 server object in Active Directory

Domain Controller and ran ADSIEDIT.MSC. 

Under Configuration --> CN=Configuration -->CN=Services 

You should see CN=Microsoft Exchange.  All I did was remove this entire entry and everything underneath it.  The install works fine now.

***************************************************************************************

kuruluma başlayabildim ve hata almadım kısmen başarılıydı.Kurulum sırasında ise

Error: The Active directory needs to be prepared for Exchange server and Ldifde.ex is not installed on this computer.You must install Ldifde.ex by running 'ServerManagementCmd -i RSAT -ADDS' or restart setup on a domain controller

Warning: Setup is going to prepare the organization for Exchange 2010 by using'Setup /prepareAD/. No Exchange 2007 server role have been detected in this topology.After this operation, you will not be able to install any Exchange 2007 server roles

Şeklinde hatalar aldım.Bu konudaki çözümler için yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2010 19:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange 2010 kurulumu için nereyi baz alıyorsunuz?

Portalimizde kurulum makalesi var incleyip bunun üzerinden giderseniz hata almazsınız.

Powershell'e ServerManagementCmd -i RSAT -ADDS yazıp enter layın ve restart edin makineyi.

Gönderildi : 28/04/2010 20:21

(@mayucelen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Powershell'e ServerManagementCmd -i RSAT-ADDS yazıp enter ladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum

The term ServerManagementCmd is not recognized as acmdlet, fonction, operable program, or script file.Verify the term and try again.At line:1 char:16 + ServerManagerCmd <<<<

Gönderildi : 29/04/2010 16:16

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Server manager'da server roles kısmından active directory domain services i yüklemenizde aynı şey demektir

Gönderildi : 29/04/2010 16:23

(@mayucelen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım

Gönderildi : 30/04/2010 13:16

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Server manager'da server roles kısmından active directory domain
servicesı ekleyin demek istedim.